لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۵

شکست آندره آغاسی در دور چهارم مسابقات ويمبلدون - 2003-06-30


آندره آغاسی می گويد که وی سال آينده نيز يکبار ديگر برای بدست آوردن قهرمانی اين مسابقات در سن ۳۴ سالگی، در مسابقات ويمبلدون شرکت خواهد کرد.

مارک فيليپوسيس بازيکن استراليايی در يک گيم بسيار نزديک، پر از هيجان و با سرويس ۴۶ آس در طی بازی دور چهارم مسابقات ويمبلدون، با نتيجه ۶-۳، ۲-۶، ۶-۷، ۶-۳، ۶-۴، آندره آغاسی را از ادامه اين بازيها محروم کرد.

وقتی که در روز دوشنبه از مرد شماره يک تنيس جهان بعد از شکست وی در دور چهارم مسابقات، سئوال شد که آيا سال ديگر در اين مسابقات شرکت خواهد کرد يا نه؟ وی بيدرنگ پاسخ داد که: "چرا که نبايد برگردم. من يک تنيس باز هستم. نقشه من اينست که سال ديگر برگردم."

آغاسی که در سال ۱۹۹۲ به قهرمانی ويمبلدون رسيد و در ژانويه گذشته هشتمين قهرمانی گراند اسلم خود را در استراليا بدست آورد، گفت: با بالا رفتن سن، پيروزی ها شيرين تر بنظر می آيند و به همان نسبت شکست ها مايوس کننده تر. چيزی که باعث ياس می شود اينست که يکسال ديگر در ويمبلدون به هدر رفته است. آغاسی از سال ۱۹۸۸ برای سه سال روی زمين چمن بازی نکرد.

آغاسی گفت: "وقتيکه شخص سنش بالاتر می رود، تشخيص ميدهد که چقدر اين فرصتها زود گذر هستند..... اما بهر صورت .... بعد از هر تلاشی، بر می گردی پيش پسرت ...بر می گردی سر خانه و زندگيت....من سعی ميکنم با روشن بينی با مسائل روبرو شوم."

آغاسی که با استفی گراف قهرمان سابق تنيس که ۷ بار بقهرمانی ويمبلدون رسيده، ازدواج کرده است و اين زوج دارای يک پسر ۱۸ ماهه هستند و چشم براه بچه دوم تا آخر سال جاری هستند.

XS
SM
MD
LG