لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۱

روز احترام با پيروزی تيم فرانسه به پايان رسيد - 2003-06-30


تيم ملی فرانسه، ميزبان مسابقات جام کنفدراسيون ها در بازی فينال که با تقديم به ياد مارک ويوين فو برگزار شد، در وقت اضافه با تک گل طلايی تيری هنری ، در مقابل کامرون با نتيجه ۱ بر صفر به پيروزی رسيد.
بازيکنان هر دو تيم به احترام هافبک ۲۸ ساله تيم کامرون که روز پنچشنبه بطور ناگهانی در حين بازی نيمه نهائی مقابل کلمبيا، بزمين افتاد و بعد از دقايقی مرد، بازوبند سياه پوشيده بودند.
مسابقه امروز بعد از ادای احترام به فو، در يک آتمسفر توام با احترام متقابل که شانسهای بسيار کمی برای زدن گل در ۹۰ دقيقه بازی داشت، به انجام رسيد.
مدير تيم فرانسه ژاک سانتينی، بازيکنان و اعضای تيم را ستود، اما اذعان داشت که اين يک مسابقه سختی بود برای تيم فرانسه. وی افزود: اين پيروزی جايزه زحمات و از خود گذشتگی سه هفته ای بازيکنان و اعضای تيم ميباشد، ولی در عين حال بخاطر اينکه تحت چه شرايطی به اين پيروزی رسيديم، مزه تلخی را احساس می کنيم.
سانتينی در باشگاه المپيک ليون، قبل از اينکه بمديريت تيم ملی فرانسه برسد، مربی فو بود و مرگ هافبک تيم کامرون در بازی روز پنجشنبه مقابل کلمبيا اثر ناگواری در وی گذاشته بود. سانتينی گفت: "در چنين لحظاتی، يک دست دادن ساده و يا يک نگاه از هر سخنی گوياتر هستند. ما می دانيم که يک خانواده بشدت ضربه خورده و يک عزيزی از بين ما رفته است."
کاپيتان تيم فرانسه مارسل دسايلی، از همتای کامرونی خود ريگوبرت سانگ، کاپيتان تيم خواست که برای قبول قهرمانی مسابقات در کنار وی در جايگاه قرار بگيرد.
سانتينی که تيمش دو سال پيش نيز در ژاپن به قهرمانی اين مسابقات رسيده بود، اضافه کرد: "با وجود تمامی مسائل که طی چند روز گذشته با آن روبرو بوده ايم بخصوص جنبه های انسانی آن، مشخص نبود که بتوانيم مسابقه نهائی را به انجام برسانيم. اما در يک مسابقه بين المللی احتياج به يک برنده و يک بازنده است."
وی همچنين گفت که اين پيروزی باعث بالا رفتن اميد کشور برای پيروزی و دفاع از مقام اولی مسابقات يورو۲۰۰۴ در پرتقال، شده است.

XS
SM
MD
LG