لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۱

خبرگزاری ها گزارش از دستگيری سران القاعده در ايران می دهند - 2003-06-28


نيويورک تايمز، 27 ژوئن 2003

شهری که شش سرباز بريتانيايی اين هفته در آن به قتل رسيدند، تحت کنترل شبه نظاميانی است که در ايران آموزش ديده اند.

شهر مجارالکبير، شهری است تحت تسلط بريگاد بدر که اعضای آن سال ها تحت آموزش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران بوده اند. اين شهر، پنجاه هزار جمعيت دارد و در پنجاه کيلومتری مرز شرقی ايران است.

شبه نظاميان عضو بريگاد بدر، پس از ورود مخفيانه خود به داخل خاک عراق، لباس های يونيفورم را از تن در آورده و با لباس شخصی خود را با مردم بومی محل همسان کرده اند. آنها مسلح هستند ودر مجار الکبير، پاسگاه پليس را اشغال کرده اند؛ اين همان پاسگاهی است که سربازان بريتانيايی در آنجا به هلاکت رسيدند.

دو نفر از هشت مرد مسلح در پاسگاه پليس گفتند که اخيراً از ايران آمده اند.عبدالسلام، رهبر اين شبه نظاميان، به يکی از آنها که با خبرنگار صحبت می کرد گفت که ساکت باشد. اين تفنگنچيان وابسته به سپاه بدر، امروز جلوی ورود زنی را به داخل پاسگاه گرفتند، زيرا حجاب بر سر نداشت و اندکی از قوزک پايش پيدا بود.

عديل الزبيده، مهندس کامپيوتر و عضو شورای پنج نفره شهر گفت که شورای شهر، اين شبه نظاميان را مسئول امنيت مجارالکبير کرده است. او همچنين گفت که شورای شهر، از "نجف دستور می گيرد"، شهر مقدسی که پايگاه چندين رهبر مهم شيعه، منجمله آيت الله حکيم است.

خبرگزاری فرانسه، 27 ژوئن: مرد شماره دوی القاعده و سخنگوی تشکيلات تروريستی در ايران بازداشت شدند

کانال خبری تلويزيون العربيه اعلام کرده است که عيمن الظواهری، دست راست اسامه بن لادن و سليمان ابوغيث، سخنگوی سازمان ترور جزو دستگيرشدگان در ايران هستند.

العربيه که در اين گزارش نامی از پسر بن لادن نياورده است می گويد که دستگيرشدگان، اهل عربستان سعودی، کويت، اردن و کردهای عراقی هستند.

در اين گزارش گفته شده است که سفر جک استرا، وزير امور خارجه بريتانيا به ايران که بزودی صورت می گيرد، عمدتاً در مورد همين دستگيری هاست.

XS
SM
MD
LG