لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۹

نخستين جلسه اجرای قانون تحريم عليه ايران و ليبی در مجلس نمايندگان آمريکا شروع بکار کرد - 2003-06-26


نخستين جلسه اجرای قانون تحريم عليه ايران و ليبی در مجلس نمايندگان آمريکا شروع بکار کرد.

ايران هنوز فعال ترين حکومت حامی تروريسم است.

کميته جنبی روابط بين المللی مجلس نمايندگان در اين جلسه در باره قانون تحريم عليه ايران و ليبی که اختصاراً "ايلسا" ناميده می شود، مذاکرات خود را شروع کرد. علاوه بر گفتگو در باره اين قانون، کميته به مسئله افزايش تهديد های امنيتی از جانب ايران نيز خواهد پرداخت. در اين جلسه از نمايندگان وزارت امور خارجه آمريکا و همچنين کارشناسان امور خاور ميانه نيز برای ادای توضيحات لازم دعوت بعمل آمده بود.

رئيس جلسه خانم " راس له تينن" عضو حزب جمهوريخواه از ايالت فلوريدا در مجلس نمايندگان جلسه را افتتاح کرد و ضمن تشکر گفت که کار ما امروز بر مسائل ايران متمرکز است.

رئيس جلسه پس از توضيح کوتاهی در باره تاريخ تصويب اين قانون در کنگره آمريکا گفت اجزاء سازمان دهنده در تدوين و تصويب قانون تحريم اقتصادی عليه ايران و ليبی، افزايش نگرانی در باره سرمايه گزاری در اين کشورهای نفت خيز بود که می توانستند منابع لازم را برای تسريع در توسعه برنامه های سلاح های نابودی همگانی آنان فراهم آورند و توانائی اين دو کشور را برای تاًمين منابع مالی، آموزشی و ساير احتياجات سازمانهای تروريستی در سراسر جهان گسترش دهند.

بنا بر گزارش تروريسم وزارت امور خارجه، شش سال پس از تصويب قانون تحريم عليه ايران و و ليبی، ايران هنوز فعال ترين حکومت حامی تروريسم است.

گزارش وزارت امو رخارجه آمريکا همچنين شرح می دهد که چگونه ايران منابع مالی، پناهگاه امن، آموزش های لازم و تسليحات مورد نياز حزب اله لبنان و گروههای تروريستی ديگر از جمله حماس و جهاد اسلامی فلسطينی را تاًمين می کند.

پريچهر فرزام، مجلس نمايندگان آمريکا، واشنگتن

XS
SM
MD
LG