لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۴

Celebration of Black Music Month,White House بزرگداشت ماه موسيقی سياهان در کاخ سفيد - 2003-06-25


آوای هارلم، مراسم بزرگداشت ماه موسيقی سياهان در کاخ سفيد

صدای آمريکا، ژوئن ۲۰۰۳

آقايان، خانم ها

برنامه امشب را موزه جاز هارلم در نيويورک و سازندگان "آواز هارلم" تهيه تدارک ديده اند. نوازنده ها تحت مديريت و اجرای "لورن شان برگ" سه قطعه جاز اجرا خواهند کرد. شان برگ نه فقط يکی از نامدارترين نوازندگان ساکسيفون و رهبر گروه جاز، بلکه رئيس موزه هارلم نيز هست.

رهبری اجرای امشب به عهده "جورج سی. ولف" است، مدير محترم «تئاتر مردمی» نيويورک. شايسته است در شب افتتاح ماه موسيقی سياهان، اثری از «دوک الينگتون» نواخته شود. الينگتون، بی ترديد خود بزرگ ترين دستاورد موسيقی جاز و يکی از بزرگ ترين آهنگسازان آمريکا بود...

آمريکايی های آفريقايی تبار، نقش محوری در خلق موسيقی ايالات متحده داشته اند. موسيقی آمريکا تبديل به يک زبان بين المللی شده است که قطع نظر از نژاد و کشور، مانند پُلی ما را به نزديک می کند.

آری، چنين بود خالص ترين آرزو و رويای ما برای دموکراسی، اينکه حتی صدای يک نفر هم به گوش همه برسد و همه بتوانند انسانيت نهفته در پيام يک فرد را بشنوند. و اينک به اين برنامه موسيقی جاز که مخصوص کاخ سفيد تهيه شده است، توجه فرمائيد.. قطعه اول از دوک الينگتون، به نام "آواز هارلم".

اجرای موسيقی

در پايان، پرزيدنت بوش از سوی خود و لورا، همسرش، ضمن خوشامد گفتن و تشکر به حضار می گويد:"...بر طبق حکم رياست جمهوری، ماه ژوئن ۲۰۰۳ماه بزرگداشت موسيقی سياهان اعلام می کنم."

XS
SM
MD
LG