لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۷

توافق سه گروه افراطی فلسطينی برای اعلام آتش بس موقت با اسرائيل - 2003-06-25


سه گروه افراطی فلسطينی موافقت کردند در حملات خود عليه اسرائيل، آتش بسی موقت اعلام کنند . يک مقام فلسطينی امروز در بيت المقدس گفت که سازمانهای جهاد اسلامی ، حماس و فتح ، همگی موافقت کرده اند که حملات خود را برای سه ماه متوقف سازند .

به گزارش رسانه های گروهی ، رهبران ارشد اين سه گروه ، متن توافق را در دمشق پايتخت سوريه امضاء کرده اند . ممکنست تا آخر وقت امروز ، بيانيه ای رسمی در باره اين آتش بس صادر شود و پيش بينی ميشود که در آن خواستهای فلسطينيان در اين زمينه که اسرائيل ، قتلهای هدف گيری شده افراطيون فلسطينی را پايان دهد ، اسرای فلسطِنی را آزاد کند و يورشهای نظامی به کرانه باختری رود اردن و نوار غزه را متوقف سازد ، نيز قيد شده باشد .

در اينحال ، رويدادهای خشونت بار امروز نيز در نوار غزه ادامه يافت و درجريان حمله هوائی اسرائيل ، دست کم يک فلسطينی کشته و حدود چهارده تن مجروح شدند. اسرائيل ميگويد در اين حمله، افراطيون حماس که ميخواستند يک شهرک يهودی نشين غزه را گلوله باران کنند ، هدف گرفته شدند .

آخرين خبرها بعد از حمله اخير هوائی اسرائيل: رهبران گروههای افراطی فلسطينی عهد کردند از حملات امروز اسرائيل که به کشته شدن چهار فلسطينی انجاميد انتقام بگيرند و همين امر بر امکان دستيابی به توافقی در زمينه آتش بس با اسرائيل ، سايه ای از شک و ترديد افکنده است . جناح نظامی حماس ميگويد حملات امروز اسرائيل به منطقه بيت هنون در نوار غزه را که به کشته شدن دو تن از اعضای اين سازمان انجاميد تلافی خواهد کرد . امروز همچنين رهبران ارشد گروه های افراطی فلسطينی گزارشهای مربوط به اعلام آتش بسی موقت در حملات خود عليه اسرائيل را تکذيب کردند و گفتند که بحثهای داخلی در اين باره کماکان در جريان است .

XS
SM
MD
LG