لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۹

ديدار پرزيدنت بوش و ژنرال پرويز مشرف در کمپ ديويد - 2003-06-24


پرزيدنت بوش امروز در کمپ ديويد با ژنرال پرويز مشرف، رئيس جمهوری پاکستان به گفتگو نشست. بگفته مقامات آمريکائی، جنگ با تروريسم ، يکی از عمده ترين مسائل مورد بحث در اين ديدار بود.

پرزيدنت بوش ميگويد ايالات متحده و پاکستان، هردو از سوی تروريسم جهانی تهديد ميشوند و مصممند که آن را شکست دهند. پرزيدنت بوش ، ژنرال مشرف را بخاطر جنگ با تروريسم مورد ستايش قرار داد و گفت که از اقدامات آشتی جويانه اخير هند و پاکستان دلگرم شده است.

پيش بينی ميشود که رهبران دو کشور در مذاکرات خود، مبادلات تجاری دو جانبه و تلاش در راه کاهش اختلافات ديرپای پاکستان و هندوستان برسر کشمير را نيز مورد بحث قرار دهند. پرزيدنت بوش ميگويد خواهد کوشيد با همکاری کنگره ايالات متحده ، يک مجموعه سه ميليارد دلاری کمک در اختيار پاکستان قرار دهد. . رئيس جمهوری آمريکا خبردستيابی به توافقهائی در زمينه سرمايه گذاری و مبادلات تجاری بين دو کشور را نيز اعلام کرد و گفت که اين توافقها ساختاری رسمی برای گسترش و توسعه شراکت اقتصادی بوجود خواهد آورد.

مقامات پاکستانی ميگويند پرزيدنت مشرف خواهان آن است که ديون تقريبا دو ميليارد دلاری پاکستان به آمريکا بخشوده شود. پاکستان، يکی از هم پيمانان اصلی ايالات متحده در جنگ عليه تروريسم است.

XS
SM
MD
LG