لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۰

در جريان دو حمله جداگانه در جنوب عراق ۶ سرباز بريتانيائی کشته و ٨ تن مجروح شدند - 2003-06-24


بريتانيا ميگويد امروز در جريان دو حمله جداگانه در جنوب عراق ، شش سرباز بريتانيائی کشته و هشت تن ديگر مجروح شدند. بگفته دفتر تونی بلر، نخست وزير بريتانيا هر دو حمله در نزديکی شهر العماره در شمال بصره صورت گرفت.

از زمان براندازی حکومت صدام حسين بوسيله ائتلاف تحت رهبری آمريکا تاکنون ، اين نخستين حملات عمده به سربازان بريتانيائی در عراق است.

در اينحال در پی درگيری امروز در شهر رمادی در غرب بغداد دست کم سه عراقی کشته و حداقل يک سرباز آمريکائی مجروح شدند. بگفته مقامات ارتش ايالات متحده، درگيری امروز که در آن از سلاحهای سبک استفاده شد در يک پست بازرسی در رمادی روی داد.

بنا به گزارشهای رسيده ، سربازان آمريکائی که در اين پاسگاه مورد حمله قرار گرفته بودند ، متقابلا دست به شليک گلوله زدند. برغم عملياتی که برای دستگيری و کشتن افراد هوادار صدام حسين در عراق در جريان است، سربازان آمريکائی تقريبا هرروزه در اينکشور مورد حمله قرار ميگِرند.

در اينحال چندين سرباز بريتانيائی نيز در جريان حمله ای جداگانه در نزديکی شهر العماره در جنوب عراق زخمی شدند. اين نخستين حمله غافلگيرانه به سربازان بريتانيائی در عراق است.

XS
SM
MD
LG