لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۰

جنگ های آمريکا درآينده برسرعت و دقت تسليحات متکی است Pentagon to Rely on Speed, Precision Weaponry in Future Conflicts - 2003-06-22


دان رابينسون، صدای آمريکا

يکی از مقامات ارشد دولت بوش که در کنگره آن کشور در مورد ارتش آمريکا شهادت و گزارش می داد گفت که سلاح های آينده در ميدان جنگ، با دقت و سرعت بالا عمل خواهند کرد، چنانچه در افغانستان، عراق ودر جنگ با تروريست ها ديده ايم.

پال ولفويتز، قائم مقام وزارت دفاع ايالات متحده در مقابل کمسيون نيرو های مسلح مجلس سخن می گفت. آقای ولفويتز اضافه کرد که ارتش هنوز همه درس های مربوط به ساقط کردن صدام حسين و رژيم طالبان را جمعبندی و استخراج نکرده است.

اما مقامات دفاعی تا هم اکنون نيز از مشاهدات اخير خود نتيجه گرفته اند که بايد برای مقابله با حوادث غيرقابل پيش بينی، آماده بود تا به سرعت از يک نيروی نظامی سنگين برای فلج کردن دشمن استفاده کرد.

ولفويتز گفت:

" تاکيد بر اين است که از همان ابتدای جنگ، با سرعت بسيار چنان نيرويی وارد جبهه کنيم که دشمن توان برابری با آن را نداشته باشد؛ بر خلاف روشی که به زمان نياز داشت تا تدريجاً نيروی نظامی را برای واکنش افزايش دهد. نمی خواهيم نيرويی که در ميدان جنگ داريم مجبور به انتظار کشيدن برای رسيدن قوای کمکی باشد."

کاربرد نيرو های ويژه زبده، استفاده از مهماتی که قدرت نشانه گيری دقيق دارند و استفاده کامل از فن آوری اطلاعاتی، از جمله درس های جنگ در افغانستان و عراق است. به گفته ولفويتز، برنامه ريز های نقشه دفاعی در تابستان 2001 به اين نتيجه گيری رسيدند که کاهش دادن ساخت نيروی نظامی آمريکا در جهان اشتباه است و وقايع يازده سپتامبر اين برداشت را تائيد کرد.

عليرغم اطمينانی که وزارت دفاع می دهد که ارتش ايالات متحده می تواند چند جنگ را با هم انجام دهد و پيروز شود، برخی از نمايندگان مجلس نگران فشاری هستند که بر توان نيرو های مسلح وارد خواهد آمد. قائم مقام وزير دفاع می گويد که کمک و شراکت متحدين اصلی، باعث کاهش فشار به ارتش آمريکا در عراق خواهد شد.

ولفويتز در مورد تجديد سازماندهی قوای آمريکا در کره می گويد که چنين اقدامی در مشورت کامل با سئول در حال انجام است تا آمادگی مقابله کامل با تحريکات کره شمالی فراهم شود:" اگر پيونگ يانگ به کره جنوبی يا ژاپن حمله کند، آمريکا و متحدينش توانايی شکست دادن کره شمالی را دارند؛ از جمله اين توانايی ها و گذشته از تمام امکانات قبلی، توانِ هدفگيری است که در افغانستان و عراق شديداً بالا رفته و به دقت فوق العاده ای رسيده است."

اما ولفويتز می گويد که کره جنوبی بايد سهم بيشتری در دفاع از خود به عهده گيرد و همگام با اقدامات آمريکا برای مواجهه با هرگونه تهاجم کره شمالی، سئول هم می تواند و بايد برای امنيت خويش پول بيشتری خرج کند.

XS
SM
MD
LG