لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۸

نبرد زنان ژاپن و مکزيک برای آخرين سهميه در مسابقات جام جهانی فوتبال زنان  ۲۰۰۳ - 2003-06-22


تيمهای ملی زنان مکزيک و ژاپن ماه آينده در يک مسابقه حذفی رفت و برگشت تکليف آخرين سهميه تيمهای شرکت کننده در مسابقات جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۰۳ را روشن ميکنند.
مسابقات جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۰۳ از ۲۰ سپتامبر تا ۱۲ اکتبر سال جاری در ايالات متحده آمريکا برگزار خواهد شد.
تيم مکزيک که سال گذشته در مسابقات جام طلائی کنفدراسيون فوتبال آمريکای شمالی و مرکزی بمقام سوم رسيده بود، ميزبان بازی رفت در تاريخ شنبه ۵ ژوئيه خواهد بود، بازی برگشت را هم هفت روز بعد در ۱۲ ژوئيه در ژاپن بازی خواهند کرد.
اين دومين بار در تاريخ فوتبال زنان مکزيک است که اين تيم برای شرکت در جام جهانی مجبور به بازی حذفی شده است. اولين بار برای شرکت در مسابقات جام جهانی ۱۹۹۹، تيم مکزيک در يک مسابقه حذفی رفت و برگشت با نتيجه ۶ بر ۳ در مجموع دو بازی، تيم آرژانتين را از سر راه خود برداشته بود.
تيم زنان ژاپن بعد از اينکه نتوانست مقامی بهتر از مقام چهارمی در مسابقات قهرمانی فوتبال آسيا بدست بيآورد، مجبور به رويارويی در مقابل تيم مکزيک برای بدست آوردن جواز ورود به مسابقات جام جهانی زنان بعنوان آخرين تيم شرکت کننده، شده است.
تيم فوتبال زنان کره شمالی با پيروزی 2 بر ۱ در وقت اضافه در مقابل چين بمقام اول قهرمانی فوتبال زنان آسيا رسيد. در مسابقات آسيايی که در بانکوک برقرار شد، تيم کره جنوبی با نتيجه ۱ بر صفر تيم ژاپن را شکست داده و بمقام سومی اين مسابقات دست پيدا کرد.
تا بحال ۱۵ تيم از۱۶ تيم نهائی، جواز ورود به مسابقات فينال جام جهانی فوتبال زنان را بدست آورده اند:
از آسيا: کره شمالی، کره جنوبی و چين
از آفريقا: غنا و نيجريه
از آمريکای شمالی و مرکزی: کانادا و آمريکا
از آمريکای جنوبی: آرژانتين و برزيل
از اقيانوسيه: استراليا
از اروپا: فرانسه، آلمان، نروژ، روسيه و سوئد

XS
SM
MD
LG