لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۵

مقامات  فرانسوی  درباره احتمال ارتباطات تروريستی ده ايرانی در تبعيد سرگرم  تحقيق اند - 2003-06-22


مقامات فرانسوی ميگويند در باره احتمال ارتباطات تروريستی ده ايرانی در تبعيد سرگرم تحقيق اند. اين ده نفر جزو يک گروه بزرگتر هفده نفری اند که در جريان شدت عمل و تعقيب يک گروه ايرانی مخالف رژيم تهران توقيف شده اند. قضات ضد تروريسم در پاريس روز شنبه از آنان درباره ارتباطشان با « مجاهدين خلق ايران » که ميخواهد دولت تحت رهبری آخوندها را در ايران سرنگون کند، بازجوئی کردند. بازجوئی از هر ده نفر، که مريم رجوی رهبر تشريفاتی گروه نيز جزو آنان است، ادامه دارد.

مقامات فرانسوی روز سه شنبه قريب صد و شصت عضو گروه را بازداشت کردند اما اغلب آنان آزاد شده اند. مقامات فرانسوی ميگويند مجاهدين خلق پس از آنکه در جريان جنگ تحت رهبری آمريکا در عراق پايگاههای خود را درعراق از دست دادند، ميخواستند فرانسه را به مرکز عمليات خود مبدل کنند. گفته ميشود اين گروه حملاتی را به هيات های نمايندگی ديپلوماتيک ايران در اروپا تدارک ديده بود. مجاهدين خلق چنين اتهامی را تکذيب ميکند.

طرفداران مجاهدين با خودسوزيهائی که در پاريس، لندن، رم و برن سويس انجام گرفت به اقدامات فرانسه اعتراض و واکنش نشان داده اند. گزارشها از جان سپردن دست کم يک زن حکايت دارد. ديروز بيش ار سيصد نفر از طرفداران مجاهدين در مقابل دفتر اين سازمان در شمال شرقی پاريس اجتماع کردند. مجاهددين از بيست سال پيش در پاريس دفتر داشته اند. آمريکا و اتحاديه اروپا مجاهدين خلق را يک گروه تروريستی می شناسند.

XS
SM
MD
LG