لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۳

بازرسی بدنی زنان توسط لباس شخصی ها - 2003-06-21


به نقل از سايت زنان ايران

نيروهای لباس شخصی زنانی را که از خيابان کارگر شمالی عبور می کردند، بازرسی بدنی کردند.

به گزارش خبرنامه اميرکبير، از ساعت ۱۱:۳۰ شب گذشته (جمعه) نيروهای لباس شخصی كليه عابران كه قصد عبور از جلو پارك لاله را داشتند مورد بازرسی بدنی قرار می دادند و محتويات كيف های همراه آنان را وارسی می كردند. اين اقدام بدون هيچ مجوز و ارائه كارت شناسايی از طرف لباس شخصی ها صورت گرفت.

به گفته شاهدان عينی خانم های عبور كننده از خيابان كارگر شمالی توسط نيروهای لباس شخصی مورد بازرسی بدنی قرار گرفتند كه اين اقدام موجب اعتراض زنان شد.

خبر گزاری رويتر در خصوص اتفاقات شب گذشته: از قول يک خبرنگار عکاس در محل می نويسد که نيروهای لباس شخصی "مردم را از اتومبيل ها بيرون کشيده و با چماق و مشت آنان را زير کتک می گرفتند و حتی دختران جوان هم از ضرب و شتم آنان مصون نبودند." شايان ذكر است كه از خوابگاه دختران و پسران اين دانشگاه از ابتدای شب فيلم‏ برداری شده است.

در ادامه اعتراضات چند شب گذشته ، در اولين ساعتهای صبح روز جمعه، دانشگاه شهيد بهشتی هم دستخوش نا آرامی شد. به گزارش روزنامه ياس نو، دختران خوابگاه اين دانشگاه در حالی که چراغهای خوابگاه خود را خاموش کرده بودند، شعار " ای مردم ولنجک حمايت حمايت" سر می دادند. با بالا گرفتن اعتراضات نيروهای ضد شورش و لباس شخصی ها نير در محل مستقر شدند. اما اعتراضات همچنان ادامه داشتند. در اين هنگام پرتاب گاز اشک آوری به طرف خوابگاه دختران باعث آتش زدن روزنامه و کاغذ و پرتاب آن از پنجره های خوابگاه از سوی دانشجويان شد. به گزارش خبرگزاری آسوشيتد پرس، در نخستين شب درگيری ميان دانشجويان و گروههای فشار، ٢٠٠ دانشجوی دختر از پشت ميله های خوابگاه اعتراضات خود را در قالب شعارهايی فرياد می زدند.

XS
SM
MD
LG