لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۲

آيت الله محمد يزدی:  کسانی که تظاهرات مردم را برانگيخته اند « محارب با خدا» هستند - 2003-06-20


يکی از ملايان ارشد رژيم جمهوری اسلامی از قوه قضائيه تندروی ايران خواست عليه ناراضيانی که عليه رژيم جمهوری اسلامی دست به تظاهرات اعتراض آميز زده اند و به قول او در ده روز گذشته باعث ناراحتی رژيم شده اند اقدامات شديد به عمل آورد. آيت الله محمد يزدی امروز در نماز جمعه در يکی از مساجد تهران گفت کسانی که تظاهرات مردم را به نفع دموکراسی برانگيخته اند دشمن خدا و « محارب با خدا» هستند. اين اتهامی است که مذهبيون برای آن مجازات مرگ در نظر می گيرند.

يزدی گفت قوه قضائيه جمهوری اسلامی نبايد نسبت به تظاهرکنندگان عطوفت نشان بدهد زيرا آنها امنيت کشور را به خطر انداخته اند. حرفهای تند اين آيت الله زمانی ادا می شود که تعداد تظاهرکنندگان که ديشب اطراف دانشگاه تهران، کانون اعتراضات ضد رژيم، دست به تظاهرات زده بودند نسبت به شبهای قبل کاهش يافته بود. تظاهرات در تهران و چندين شهر بزرگ ديگر در ايران چندين روز است که ادامه دارد.

سرکوب تظاهرکنندگان توسط پليس که برای خواباندن قيام دانشجوئی بوده در ده روز گذشته به بازداشت صدها نفر منجر شده است. آيت الله يزدی در موعظه خود مقداری از خشم خود را متوجه آمريکا کرد و گفت آمريکا علناً ايرانيان را به مخالفت با رژيم جمهوری اسلامی تشويق می کند. يزدی گفت ايران به مانند افغانستان يا عراق نيست و مردم ايران اگر کشورشان يا مذهبشان مورد تهديد قرار بگيرد تا آخرين قطره خونشان عليه آمريکا خواهند جنگيد.

XS
SM
MD
LG