لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۴

شوخی با فيدل کاسترو Miami Radio Listeners Find the Joke is on Castro - 2003-06-19


مايکل بومن، صدای آمريکا

يک گوينده راديو در شهر ميامی، فلوريدا، برای دومين بار در سال جاری رهبر يک کشور را دست انداخت. اين گوينده می گويد که اين بار به سراغ فيدل کاسترو، رهبر کوبا رفته است. هر چند هدف شوخی بود، اما وقتی کاسترو فهميد دستش انداخته اند، به جای خنديدن، شروع به فحاشی کرد.

برنامه راديويی بطور زنده به زبان اسپانيايی پخش می شد و اين قضييه، باعث مزاح تبعيديان کوبايی در ميامی شده است.

در اين مکالمه تلفنی که حدود بيست دقيقه طول کشيد، نخست شخصی خود را دستيار هوگو چاوز، رئيس جمهوری ونزوئلا ناميد که از طرفداران پروپا قرص آقای کاسترواست. پس از آنکه تلفنچی های مختلف، با تلفن های متعدد آقای کاسترو را پيدا کردند، رهبر کوبا تلفن را در دست گرفت.

در اينجا، ايستگاه راديويی از جملاتی که قبلا ً ضبط شده و واقعا ً توسط پرزيدنت چاوز به زبان آورده شده بود استفاده کرد و با پخش آنها، کاسترو را قانع ساخت که حقيقتا ً رئيس جمهوری ونزوئلا در آن سوی خط است.

ابتدا آقای کاسترو شکايت می کند که صدا به خوبی شنيده نمی شود. سپس گوينده از رهبر کوبا می خواهد تا کمک کند چمدانی پر از اسناد محرمانه که گويا در سفر اخير چاوز به آرژانتين مفقود شده، پيدا شود. کاسترو قبول می کند.

از اينجا به بعد، مکالمه با فحش های رکيک همراه است. گوينده می پرسد که آيا کاسترو با اتفاقاتی که در کشورش می افتد موافق است؟ و سپس به کاسترو می گويد که شوخی کرده است.

وقتی کاسترو با تعجب می پرسد"چه شوخی؟"، گوينده راديو می گويد که اين برنامه زنده ای از ميامی است.

فيدل کاسترو شروع به فحش دادن می کند و مادر گوينده را نيز بی نصيب نمی گذارد.

اين برنامه ساز راديويی که از نام مستعار "جوکساز اول صبح" استفاده می کند، اوائل امسال خود را به جای کاسترو جا زد و به پرزيدنت چاوز تلفن کرد. رئيس جمهوری ونزوئلا نيز از اين عمل عصبانی شد.

XS
SM
MD
LG