لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۰

فرانسه: سازمان مجاهدين در تدارک حمله به منافع ديپلماتيک ايران بوده است - 2003-06-19


رئيس سازمان اطلاعاتی فرانسه می گويد، يک گروه اپوزيسيون ايرانی سرگرم تدارک حمله به منافع ديپلماتيک ايران در خارج از ايران از جمله در اروپا بوده است.

پی ير دوبوسکه دوفلوريان رئيس سازمان اطلاعاتی فرانسه از هدفها بطور اخص نام نبرد. اما آقای دوفلوريان روز چهارشنبه اعلام کرد سازمان مجاهدين خلق ايران ، پايگاه خود را در فرانسه به مرکز تروريسم مبدل ساخته است.

اعلام نظر دولت فرانسه با تظاهرات ده ها تن از طرفداران سازمان مجاهدين خلق در برابر سازمان اطلاعاتی فرانسه در پاريس روبرو گرديد. روز سه شنبه، دولت فرانسه بازداشت حدود 160 ايرانی مقيم فرانسه را به اتهام عضويت درسازمان مجاهدين، اعلام کرد.

سه تن از معترضين ايرانی به خود سوزی دست زدند اما در مورد يکی از اين سه بنام خانم مرضيه باباخانی، گزارشهای ضد و نقيضی انتشار يافته است. گزارشهای بعدی به نقل از پليس و مقامات بيمارستانی حاکی از آن بود که خانم باباخانی زنده است ولی درشرايط بحرانی بسر ميبرد.

علاوه بر اين، گروهی نيز در شهر برن در سويس، عليه اقدام يک ايرانی برای خودسوزی، جلوگيری کرد.

در ايران سيد محمد خاتمی ، رئيس جمهور ايران گفت بازداشت شدگان بايدبه ايران تحويل داده شوند. سازمان مجاهدين خلق نيز می گويد، اتهاماتی که در فرانسه عليه گروه عنوان شده است، صحت ندارد.

XS
SM
MD
LG