لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۵

رسانه هاى جهان و ايران ۲۹ خرداد ۱۳۸۲ - 2003-06-19


رويترز ۱۹ ژوئن: تهران حال و هوای حکومت نظامی دارد

پال هيوز

اوائل پنج شنبه ،انبوهی پليس، گارد ضد شورش و شبه نظاميان حکومت اسلامی در بعضی از محله های تهران مراقب اوضاع هستند و مقامات می کوشند تظاهران 9 روزه را خاموش کنند.

عليرغم قول پرزيدنت بوش به حمايت از تظاهرکنندگان، بنظر می رسد تظاهرات عليه حکومت روحانيون ديگر رمقی ندارد.

بوق زدن های گاه بيگاه، تنها اثر بجا مانده از تظاهرات است. يک افسر پليس، دسته ای از شماره ماشين های معترض را کنده و در دست گرفته بود.

اما تحليلگران معتقدند عليرغم کم شدن تعداد تظاهرکنندگان، مجدداً حول و حوش هجده تير شمار آنها بالا خواهد رفت.

پرزيدنت خاتمی چهارشنبه گفت مفتخر است که مخالفين حکومت اسلامی تنها چند صد نفر تظاهر کننده را توانستند به خيابان بکشند...

والاستريت جورنال ۱۸ ژوئن ۲۰۰۳

سرانجام ايالات متحده جانب آزادی را گرفت

پرزيدنت بوش آخر هفته گذشته از تظاهرکنندگان در ايران حمايت کرد و آن را "مثبت" خواند؛ او گفت که اين"شروع کار مردمی است که صدای خود را برای رسيدن به ايران آزاد بلند می کنند". اما مهم تر از سخنان بوش شايد اين نکته است که رئيس جمهوری آمريکا توانست وزارت امور خارجه خود را به همراهی با خود قانع کند...

حدود ۲۵۰ نفر از روشنفکران ايرانی بيانيه ای را امضاء کرده اند که به آيت الله خامنه ای اطلاع می دهد که برخلاف تصويری که از او ساخته اند، او نماينده خداوند روی زمين نيست و بايد پاسخگوی اعمالش در مقابل مردم ايران باشد.

تمام اين اخبار، خبر های دلگرم کننده ای در جنگ عليه ترور و در تلاش پرزيدنت بوش است که می خواهد خاورميانه را به قرن بيست و يکم يا حداقل بيستم برساند...

روزنامه کويتی عرب تايمز، به نقل از سايت مرز پرگهر ۱۸ ژوئن ۲۰۰۳

روزنامه کويتی طرفدار دولت، پس از يادآوری اين که "جمهوری اسلامی، کشوری بزرگ و مهم" در منطقه است، می نويسد:

"متاسفانه، سطوح رهبری و تصميم گيرنده ايران، اهميت ژئوپولتيک کشورش را درک نمی کند. در زمانی که دنيا می کوشد شالوده ای برای ثبات و آرامش بريزد و در رو ند جهانی شدن، بلوک های اقتصادی قدرتمند ايجاد کند و به داد وستد اقتصادی بپردازد، رفتار آنها شبيه به رفتار صدام حسين است. بايد از سرنگونی صدام درس می گرفتند که با زبانی کهنه با جهان سخن می گفت."

XS
SM
MD
LG