لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۶

درتيراندازی های امروز در بغداد يک سرباز آمريکايی کشته و ديگری زخمی شد - 2003-06-18


نظاميان آمريکا می گويند درتيراندازی هائی که امروز در بغداد پيش آمد يک سرباز آمريکايی کشته و يکی ديگر زخمی شد. گزارشها حاکيست که سربازان آمريکائی سرگرم نگاهبانی در يک پمپ بنزين بودند که دو نفر پياده به آنها نزديک شدند و شليک کردند.

اينگونه حملات به کشته شدن بيش از چهل سرباز آمريکائی از زمان پايان گرفتن جنگ اصلی عراق در اول ماه مه تا کنون منجر شده است. پيشتر، نيروهای آمريکا دو تن از تظاهرکنندگان عراقی را به ضرب گلوله از پای در آورده بودند زيرا تظاهرکنندگان که اکثراً از سربازان سابق عراق و فعلا ً بيکار هستند شروع به پرتاب سنگ به سوی سربازان آمريکايی کردند.

فرماندهی مرکزی آمريکا مي گويد پس از آنکه يکی از تظاهرکنندگان اسلحه خود را در آورد و شروع به تيراندازی کرد سربازان آمريکائی برای دفاع از خود مجبور به تيراندازی متقابل شدند.

يک مقام نظامی آمريکا می گويد نفر چهارم در ليست کسانی که نيروهای ائتلاف بيش از همه جويای دستگيريشان هستند دستگير شده است. وی عبيد حميد محمود، منشی شخصی صدام حسين، مشاور امنيتی و نگهبانی شخصی ارشد او بود. به اين ترتيب کسانی که نامشان در ليست تعقيبی ها بالاتر از هم قرار دارد اول خود صدام حسين و دوم و سوم دو پسر او، کوسای و اودی هستند.

يک ژنرال آمريکائی می گويد نيروهای آمريکا در جريان حمله به دو خانه روستائی نزديک شهر تکريت، زادگاه صدام حسين، مقادير زيادی پول نقد کشف کردند. گفته می شود پولهای کشف شده بالغ بر هشت و نيم ميليون دلار اسکناس آمريکائی و مقداری دينار عراقی است. به گفته ژنرال آمريکائی اين پولها ظاهراً برای جايزه دادن به کسانی است که به سربازان آمريکائی حمله می کنند. در اين کاوشها حدود پنجاه تن از کسانی که به نيروهای امنيتی صدام حسين مرتبط بوده اند نيز دستگير شدند

XS
SM
MD
LG