لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۸

سناتور ريچارد لوگر:برای  ريشه کن  ساختن تروريسم  چريک های فلسطينی ممکن است به  نيروهای آمريکائی  نياز  باشد - 2003-06-15


يک سناتور ارشد جمهوريخواه در سنای آمريکا گفته است برای ريشه کن ساختن تروريسم چريک های فلسطينی عليه اسرائيل ممکن است به نيروهای آمريکائی نياز باشد. سناتور ريچارد لوگر که رياست کميته روابط خارجی سنای آمريکا را بر عهده دارد امروز به شبکه تلويزيونی فاکس گفت نيروهای آمريکائی ممکن است بخشی از يک نيروی بين المللی باشند که قرار است برای متوقف ساختن حملات حماس و ديگر گروههای چريکی در منازعه اسرائيلی - فلسطينی مداخله و ميانجی گری کند.

اما بعضی ديگر از سناتور ها اکراه خود را ار فرستادن نيروهای آمريکائی به خاورميانه پنهان نکرده اند. در همين حال خانم جين هارمن نماينده دموکرات در مجلس نمايندگان آمريکا به تلويزيون فاکس گفت پيشرفت در خاورميانه فقط درصورتی امکان پذير است که ياسر عرفات رهبر حکومت خودگردان فلسطينی کاملا در حاشيه قرار گيرد. وی گفت آمريکا بايد از دولت های عرب بخواهد ترتيبی بدهند که از خروج آقای عرفات از صحنه قدرت اطمينان حاصل شود. خانم هارمن گفت در آن وقت است که محمود عباس نخست وزير جديد فلسطينی قادر خواهد شد چريک ها را کنترل کند.

XS
SM
MD
LG