لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۲

بازار های  سهام آسيا همچنان پر رونق بودند - 2003-06-14


نگرانی درباره برنامه های هسته ای کره شمالی و يک پرونده سوء استفاده مالی مديران نتوانست در اين هفته بازار سهام سئول را از رونق بيندازد. جمعه، بازا ر KOSPI بيش از يک درصد افزايش نشان داد و با 665 واحد ، بسته شد که در شش ماه گذشته بالاترين بوده است.

اين چهارمين هفته متوالی است که KOSPI به سود دهی می رسد. از مارس سال گذشته، جدول سهام در اين بازار نزول داشته است، در حالی که در چهار هفته گذشته 9 درصد افزايش ارزش نشان می دهد.

يک مدير صندوق مالی "کرديت اگريکول" در هنگ کنگ رونق بازار را چنين می بيند:"مقداری از آن به خاطر حجم نقدينگی است که با پول داخل و ارز خارجی وارد کره شده است وشايد هم تا حدی به دليل خوش بينی نسبت به بهبود وضعيت اقتصادی در نيمه دوم سال است.هر چند ممکن است بهبود اقتصادی خيلی قوی نباشد، اما به هر حال بهتر از نيمه اول يا سه ماهه دوم آن است."

در همين حال روز جمعه، رئيس سومين واحد عظيم کره به لحاظ بزرگی، به دليل تخلفات مالی به سه سال زندان محکوم شد. از نظر سرمايه گذاران، اين اخبار نشان می دهد که مديريت اقتصادی شفاف تر می شود.

بازار سهام 225 Nikkei ژاپن نيز برای چهارمين هفته پی در پی افزايش سود نشان داد. اين بازار با افزايش 2 درصدی، جمعه با 8980 واحد، تعطيلات آخر هفته را شروع کرد که بالاترين رقم در سال جاری بوده است.

هرچند وضعيت سهام در تايوان روز جمعه ثابت ماند، اما به دليل افزايش چهار ماه گذشته، هنوز در سطح 4881 قرار دارد. شاخص بهای سهام در اين بازار 3 درصد افزايش نسبت به هفته گذشته داشت.

شاخص هنگ کنگی Hang Seng نيز يک درصد افزايش داشته و به اوج پنج ماهه گذشته خود رسيد که با 9855 واحد، 1.6 درصد افزايش هفتگی نشان می دهد.

XS
SM
MD
LG