لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۷

طرف داران دولت ونزوئلا قصد داشتند در مراسم تظاهرات ضد دولتی که در محله فقير نشين کاراکاس صورت می گرفت اختلال ايجاد کنند - 2003-06-14


مقامات ونزوئلا گروهی از طرف داران دولت را که قصد داشتند در مراسم تظاهرات ضد دولتی که در محله فقير نشين کاراکاس صورت می گرفت اختلال ايجاد کنند با گاز اشگ آور متفرق ساختند.

گفته شد در اين برخورد اقلاً سه تن زخمی گرديدند. روز جمعه، طرف داران دولت در حاليکه تظاهر کنندگان ضد دولت را با بارانی از سنگ ، بطری و فشفشه های آتش بازی مورد حمله قرار داده بودند، پليس ضد اغتشاش و افراد گارد ملی نيز متقابلاً عليه آنان وارد عمل شد ند.

در حاليکه نيروی پليس با طرف داران چاوز رئيس جمهوری ونزوئلا در گير شده بود ، چند چهار راه پائين تر مخالفان دولت در زمينه چگونگی حکومت وی خواستار همه پرس شده بودند. تنشهای سياسی موجود در مورد نحوه حکومت چاوز، ماه هاست که در ونزوئلا ايجاد مشگل کرده است0 پرزيدنت چاوز رئيس جمهوری ونزوئلا در آوريل 2002 به سختی توانست از حادثه کودتای مخالفان جان به در برد. مخالفان در دسامبر گذشته برای وادار ساختن وی به استعفا مدت دو ماه دست به اعتصابات ستاسری زدند ولی نتوانستند توفيقی به دست بياورند.

XS
SM
MD
LG