لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۷

خشونت های جديد ميان اسرائيل و گروه ستيزه جوی فلسطينی حماس بيشتر شده است - 2003-06-13


خطر بروز خشونت های جديد ميان اسرائيل و گروه ستيزه جوی فلسطينی حماس بيشتر شده است، واز آنجا که هر دو طرف ميگويند ديگر هيچ کس در امان نخواهد بود، اميد به اجرای سريع طرح صلح بين المللی کم شده است.

مقامات اسرائيلی و وسائل ارتباط جمعی آن کشور امروز گفتند آريل شارون، نخست وزير اسرائيل به ارتش دستور داده است حماس را بطور کامل از صحنه محو کند زيرا معتقد نيست که محمود عباس نخست وزير حکومت خود مختار فلسطينی بتواند ستيزه جويان را تحت کنترل درآورد.

مقامات حماس با خشم نسبت به حمله روز پنجشنبه اسرائيل که به کشته شدن يک مقام ارشد حماس و خانواده او منجر شد، واکنش نشان داده اند. حماس عهد کرده است انتقام بگيرد و ميگويد از اين پس هر اسرائيلی می توانند يک هدف باشد.

حماس همچنين به خارجی ها اخطار داده است که از اسرائيل خارج شوند. در خشونت های دو روز گذشته دست کم سی و پنج نفر جان باخته اند که بسياری از آنان غير نظامی بوده اند.

در پی گزارشهای حاکی از دستور آريل شارون نخست وزير اسرائيل به ارتش برای ريشه کن سازی گروه چريکی فلسطينی حماس، هلی کوپترهای اسرائيلی به شهر غزه حمله کردند و دست کم دو نفر را کشتند و بيش از ده نفر را مجرح کردند.

شاهدان ميگويند هلی کوپترهای توپدار امشب دست کم دو راکت به يک اتوموبيل شليک کردند. هنوز معلوم نيست کی هدف بوده است ، اما اسرائيل در پنج حمله قبلی موشکی ، رهبران و اعضای حماس را هدف گرفته است. بيش از پنجاه نفر در خشونت های اين هفته اسرائيلی و فلسطينی جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG