لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۶

دومين شب تظاهرات در خيابانهای تهران - 2003-06-12


هزاران تن از مردم ايران برای دومين شب پياپی بمنظور اعتراض عليه حکومت روحانيون به خيابانهای تهران ريختند. نيروهای انتظامی ايران نيز کوشيدند بر سر راه دانشجويان و خانواده های آنان که می کوشيدند خود را به دانشگاه تهران، محل تظاهرات روز سه شنبه، برسانند، مانع و راه بندان ايجاد کنند. متعاقب اعلام تظاهرات از سوی ايستگاه تلويزيونی ماهواره ای اپوزيسيون در آمريکا تظاهرکنندگان به خيابانها هجوم بردند.

تظاهرات روز سه شنبه نيز که تا بامداد چهارشنبه ادامه يافته بود، در نهايت بوسيله ماموران پليس در هم شکسته شد و به دستگيری 80 نفر منجر گرديد. تظاهرات پی درپی ايکه در ايران در حال وقوع است در چند ماه گذشته سابقه نداشته است. سال گذشته هزاران تن از دانشجويان ايرانی به نشانه اعتراض به حکم محکوميت هاشم آقاجری، استاد دانشگاه، به اتهام اهانت به مقامات به خيابانها ريخته بودند. متعاقب اين اعتراضات رهبر جمهوری اسلامی ايران دستورداده بود دادگاه در حکم اعدام آقای آقاجری تجديد نظر به عمل آورد.

دانشجويان تظاهر کننده روز چهارشنبه پيش از آنکه متفرق شوند عليه رژيم روحانيون شعار دادند و از سيد محمد خاتمی، رئيس جمهوری ايران، که از انجام تعهدات خود عاجز مانده است درخواست استعفا کردند.

XS
SM
MD
LG