لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۷

کالين پاول: شکی نبوده که رژيم صدام پيش از حمله آمريکا جنگ افزارهای شيميائی و ميکربی در اختيار داشت - 2003-06-09


کالين پاول، وزير امور خارجه آمريکا، اتهاماتی را که حاکيست دولت پرزيدنت بوش شواهد مربوط به جنگ افزارهای رژيم پيشين عراق را دستکاری کرده تا برای جنگ عليه صدام حسين دليل و بهانه داشته باشد با حالت انزجار تکذيب کرد.

آقای پاول ديروز در شبکه تلويزيون فاکس آمريکا گفت شکی نبوده که رژيم صدام پيش از حمله آمريکا در ماه مارس جنگ افزارهای شيميائی و ميکربی در اختيار داشت.

وزير امور خارجه آمريکا ادعاهای رسانه ها را که گفته اند که کاخ سفيد آن اطلاعات گرد آوری شده توسط سازمانهای جاسوسی را که مؤيد دليل جنگ نبود کمتر مورد توجه قرار داد، به باد انتقاد گرفت.

در يکی از مدارک محرمانه سال گذشته دولت آمريکا که بخش هائی از آن غيرطبقه بندی و قابل انتشار شده گفته شده بود که اطلاعات مستقيم درباره تسليحات ممنوعه دولت عراق به دست نيامده اما چنين نتيجه گيری کرده بود که رژيم بغداد احتمالا ً موادی در اختيار دارد که می تواند در سلاح های شيميائی به کار ببرد.

دولت بريتانيا نيز تکذيب کرده است که اطلاعات تشکيلات جاسوسی خود را تحريف کرده اما قول داده است که مقررات دقيق تری برای استفاده از شواهد جاسوسی در گزارشهای منتشره وضع بکند.

XS
SM
MD
LG