لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۰

درحمله امروز که چهار سرباز اسرائيلی کشته شدند گروه های شبه نظامی فلسطينی متفقاً شرکت داشتند - 2003-06-08


گروه های شبه نظامی فلسطينی می گويند متفقاً حمله روز يکشنبه را انجام داده اند. در اين حمله که در تقاطع نوار غزه و اسرائيل انجام شد، چهار سرباز اسرائيلی کشته و چهار سرباز ديگر زخمی شدند.

در بيانيه مشترک حماس، جهاد اسلامی وتيپ شهدای الاقصی گفته شده است که حمله توسط سه مرد، از هر گروه يک نفر، انجام شده است. اين حمله چالش مستقيم محمد عباس نخست وزير دولت خودمختار فلسطينی است که در تلاش ترغيب شبه نظاميان در جهت متوقف کردن حمله عليه اسرائيل خواسته « نقشه راه » صلح ايالات متحده است.

اين سه گروه همراه با دو گروه «ِ جبهه خلق برای آزادی فلسطين» و «جبهه دموکراتيک برای آزادی فلسطين» در آخرين ساعات روز شنبه در نوار غزه گرد آمدند و قول دادند که به حملات خود عليه اسرائيل ادامه بدهند. اين گروه ها ضمن محکوم کردن آقای عباس گفتند که وی در ملاقات هفته گذشته اش با پرزيدنت بوش و آريل شارون نخست وزير اسرائيل آنها را برای گرفتن امتيازهای بيشتر زير فشار نگذاشته است. خانم کاندوليزا رايس مشاور امنيت ملی ايالات متحده روز يکشنبه گفت اين حمله نبايد روند صلح خاورميانه را از مسيرش منحرف کند و دو طرف بايد تعهدات خود را در قبال صلح محترم بشمارند.

XS
SM
MD
LG