لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۰

قهرمانی تيمهای کشتی آزاد و فرنگی ايران در مسابقات قهرمانی آسيا در هندوستان - 2003-06-08


تيم كشتی آزاد ايران با كسب ۶ مدال طلا و يك نقره و كسب ۶9 امتياز تيمی به مقام قهرمانی مسابقات كشتی قهرمانی آسيا در هندوستان دست يافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، در وزن ۶۰ كيلوگرم مراد محمدی برای تصاحب مدال طلا در برابر «دمير زاخاردينوف» از ازبكستان قرار گرفت و توانست ۳ بر ۲ حريف خود را شكست دهد و به مدال طلا دست يابد. در وزن 7۴ كيلوگرم رضا رمضانزاده به مصاف يوسف عبدالسلام اف از تاجيكستان رفت اما در برابر حريف قدرتمند خود 8 بر 7 شكست خورد و به مدال نقره رسيد. عبدالسلام‌اف سال گذشته در بازيهای آسيايی حاجی زاده را شكست داده بود.

فينال وزن ۹۶ كيلوگرم را عليرضا حيدری و ماگمد ابراگيموف از ازبكستان برگزار كردند. حيدری در دور مقدماتی اين كشتی گير را ۳ بر صفر شكست داده بود و در مبارزه نهايی نيز توانست ۶ بر صفر ابراگيموف را شكست دهد و به مدال طلا دست يابد.

در سنگين وزن نيز عليرضا رضايی مقابل «سينگ پالويندر» از هندوستان قرار گرفت و در يك كشتی ديدنی كشتی گير كشور ميزبان را ۱۰ بر صفر مغلوب كرد تا مدال طلای آسيا در ۱۲۰ كيلوگرم را بدست آورد.

با پايان مسابقات قهرمانی آسيا تيم كشتی آزاد ايران با كسب ۶ طلای محمد اصلانی، مراد محمدی، حسن طهماسبی، پژمان درستكار، عليرضا حيدری و عليرضا رضايی به همراه مدال نقره رضا رمضانزاده به مقام قهرمانی شانزدهمين دوره قهرمانی آسيا دست يافت.

تيم ملی كشتی فرنگی ايران نيز با كسب يك طلا، سه نقره و دو برنز به مقام قهرمانی مسابقات كشتی قهرمانی آسيا دست يافت. در ادامه گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران، در چهار وزن دوم نيز علی اشكانی در وزن ۶۰ كيلوگرم رو در روی «اصل‌الدين هدوی برديف» از ازبكستان قرار گرفت و با نتيجه‌ ۴ بر ۲ شكست خورد و نايب قهرمان شد. در وزن ۷۴ كيلوگرم محسن پودنكی پس از دو شكست پياپی برابر كشتی ‌گيران ازبكستان و قزاقستان به مقام چهارم رسيد. در ۹۶ كيلوگرم نيز مسعود هاشم‌زاده برای كسب مدال طلا به مصاف هان تائه يونگ از كره‌ جنوبی رفت اما با نتيجه ۲ بر ۲ و به دليل اخطارهای فرار از فن، كشتی را به حريف خود واگذار كرد و به مدال نقره رسيد.

عليرضا غريبی در ديدار رده‌بندی وزن ۱۲۰ كيلوگرم موفق شد «ويرندر سينگ» از هندوستان را ضربه كند تا به مقام سوم برسد. در پايان مسابقات تيم كشتی فرنگی ايران با كسب يك طلای پرويز زيدوند، سه نقره‌ باوفا، اشكانی و هاشم‌زاده و دو برنز غريبی و مرعشيان با كسب ۶۰ امتياز به مقام قهرمانی آسيا دست يافت. گفتنی است تيم كشتی فرنگی در دوره‌ قبلی رقابت‌ها كه در مغولستان برگزار شد با كسب ۴ مدال طلا به مقام قهرمانی دست يافته بود.

XS
SM
MD
LG