لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۹

گزارش محرمانه تشكيلات اطلاعات وزارت دفاع آمريكا - 2003-06-07


وزارت دفاع آمريكا می گويد تشكيلات اطلاعاتی اش سال گذشته گزارش كرد كه در مورد جنگ افزارهای شيميائی عراق «اطلاعات موثقی» در دست نيست.

يك گزارش محرمانه تشكيلات اطلاعات وزارت دفاع آمريكا مربوط به سپتامبر گذشته دلالت بر آن دارد كه دولت آمريكا كمتر از دانلد رامسفلد و ديگر مقامات بلندپايه آمريكا در مورد وجود شبكه های تسليحاتی عراق يقين داشت.

اما رئيس تشكيلات اطلاعات وزارت دفاع آمريكا، دريابان لاول جيكوبی، ديروز به سناتوران آمريكائی گفت، كه در آن گزارش در مورد اظهارات دولت آمريكا دائر بر اينكه دولت عراق يك برنامه توليد جنگ افزارهای نابودی همگانی در دست اجرا دارد شك و ترديدی ابراز نكرده بود.

مقامات وزارت دفاع آمريكا می گويند گزارش تشكيلات اطلاعات وزارت دفاع آمريكا يكی از منابع متعدد اطلاعات جاسوسی در باره عراق بود. كاخ سفيد تكذيب كرده است كه اطلاعات سری را تحريف كرده تا جنگ در عراق را توجيه كند.

انبارهای اسلحه شيميائی هنوز در عراق كشف نشده است اما دولت پرزيدنت بوش مي گويد مطمئن است كه نيروهای آمريكا سرانجام شواهد محکم در مورد جنگ افزارهای نابودی همگانی كه رژيم صدام حسين انبار كرده بود كشف خواهند كرد. نگرانی در مورد دست داشتن بغداد در تسليحات هسته ای، شيميائی و ميكربی يكی از دلايل عمده ای بود كه پرزيدنت بوش برای حمله به عراق عنوان می كرد.

XS
SM
MD
LG