لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۰۲

هيلاری کلينتون و داستان زندگی او در کاخ سفيد


جيمز داناهاور، صدای آمريکا

بانوی اول سابق ايالات متحده که اکنون سناتور ايالت نيويورک است، زندگينامه خود از هشت سال زندگی در کاخ سفيد را با هياهو و تبليغات بسيار منتشر کرد.

کتاب جزئياتی از روابط خجالت آور شوهر او، پرزيدنت کلينتون با مونيکا لوينسکی را افشا می کند.

در "تاريخ زنده" همسر رئيس جمهوری سابق آمريکا لحظاتی را به ياد می آورد که همسرش به او گفت که حقيقت آن است که او، روابط به قول خودش "نادرستی" با دوشيزه لوينسکی، کارآموزی در کاخ سفيد داشته است.

خانم هيلاری رادم کلينتون می نويسد:

" برای بلعيدن هوا حالت خفگی داشتم و به سختی می توانستم نفس بکشم. با گريه فرياد می زدم، منظورت چيست؟ چه می خواهی بگويی؟ چرا به من دروغ گفتی؟

خشمگين بودم و هرلحظه بر خشمم افزوده می شد.او بی حرکت در گوشه ای ايستاده بود و مرتب می گفت متاسفم، متاسفم. می گفت که هدفش از دروغی که گفته، دور نگاه داشتن من و دخترمان چلسی از اين ماجرا بوده است."

خانم کلينتون می گويد اميدوار است کسانی که کتاب او را می خوانند، صرفاً به دنبال جزئيات زندگی يک زن و شوهر مسئله دار نباشند:

"کتاب مفصلی است و درباره زندگی من است و همه مسائلی که درگيرش بودم، بخصوص مسائل مربوط به زنان و کودکان؛ خلاصه چيز هايی که از دوران کودکی ام به آن علاقمند بوده ام. فکر می کنم کتاب به خواننده ديد می دهد و شايد پرسش هايی را نيز پاسخ دهد."

ناشر کتاب، سيمون و شوستر، برای 560 صفحه کتاب مبلغ 8 ميليون دلار به خانم کلينتون پرداخت کرده است.

ناشر، يک ميليون نسخه چاپ کرده که برای چاپ اول يک کتاب نامعمول است. تاکنون 16 کشور حق ترجمه و چاپ کتاب سناتور کلينتون را خريداری کرده اند.

XS
SM
MD
LG