لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۳

مخالفان نظارت استصوابی از "گاو" ها عذر خواهی كنند، جمال از تهران - 2003-06-05


با توجه به تعطيلی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه و جمعه روزنامه های ايران نيز منتشر نشد اما من چند روزنامه از روز سه شنبه دارم كه در آنها هر كدام به مطبی كه روز نامه كيهان در مورد نظارت استصوابی نوشته بود پرداخته بودند.

كيهان: روزنامه كيهان يكشنبه در ستون طنزگفت و شنود با اشاره به خبر"گاو خشمگين وارد مجلس يمن شد" در دفاعی جانانه از نظارت استصوابی نوشته بود كه:"اگر در كشوری نظارت استصوابی نباشد هر گاوی به خودش اجازه ميده كه وارد پارلمان بشه! اولين واكنش به اين نو شته طنز و توهين آميز از سوی قاضی مرتضوی صورت گرفت كه عليه مدير مسئول كيهان اعلام جرم كرد.

آفتاب:اين روزنامه نيز سوالی از نويسنده اين نوشته داشت كه سوال جالبيه در اين يادداشت پرسيده شده "نظر نويسنده متدين اين گفت و شنود در خصوص مجلس اول كه در غياب هر نوع نظارت – اعم از استصوابی و استطلاعی –تشكيل شد چيست؟ و همچنين اينكه تا قبل از مجلس چهارم تفسير شورای نگهبان از نظارت ، استصوابی نبوده است!

اعتماد: با چاپ تصوير كفت و شنود كيهان نوشته است "با اين فرهنگ نوشتاري،برای روزنامه نگاران بايد نظارت استصوابی گذاشت!

همشهري: اين روزنامه به اين نوشته اعتراض كرده و برای اين نويسنده نوشته علی الظاهر هيچ دغدغه ای در راستای وفاداری به اخلاق مطبوعاتی حس نكرده ،چرا كه اگر غير از اين بود ، نويسنده ارزشگرای ستون مذكور.... منتخبان ملت را با .... مقايسه نميكرد. (همشهری ازنوشتن كلمه گاو شرم كرده و به نويسنده كيهانی خود ادب آموخته)

ايران: در پاسخ به كيهان نوشته "گاو وحشی يمني، يكی دو روز پيش با كشتن و مجروح كردن كساني، به صحن پارلمان اين كشور هجوم آورده عذر گاو يمنی خواسته است. برای او چندان تفاوت نداشت كه به كجا حمله می كند.اما برای هر كس كه داعيه دانايی و خردورزی دارد، جای ترديد نيست كه هجوم به يك نهاد مردمی كه منتخبان ملت را در خود گردآورده است ،تنها از چهار پای متوحشی چون گاو بر آمدنی است!

كيهان: در حالی كه انتظار ميرفت اين روزنامه از مردم پوزش بخواهد نوشته بود اگر نظارت استصوابی حذف شود طبيعی است كه برخی افراد ناشايسته به خودشان اجازه ميدهند كه وارد پارلمان شوند اين روزنامه در پايان مطلب خود از نمايندگان سوال كرده آيا تمامی دلسوزان و صاحبان انديشه از جمله نمايندگان محترم مجلس تصديق نمی فرمايند كه در اين صورت بايد از گاو به خاطر طنز ديروز عذر خواهی كرد.

مردم سالاري:اين روزنامه ضمن محكوم كردن اين طنز كنايه آميز آن را با به توپ بسته شدن مجلس در دوران مشروطيت مقايسه كرده واين توهين را بدتر وفجيح تر از آن واقعه دانسته است

جمال از تهران

XS
SM
MD
LG