لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۷

جهان و ايران،۵ ژوئن ۲۰۰۳: روسيه می گويد حتی اگر ايران اجازه بازرسی های بيشتر را ندهد، سوخت اتمی بوشهر را تامين خواهد کرد - 2003-06-05


www.albawaba.com

5 ژوئن 2003 روسيه می گويد حتی اگر ايران اجازه بازرسی های بيشتر را ندهد، سوخت اتمی بوشهر را تامين خواهد کرد

الکساندر ياکوونکو، سخنگوی وزارت امور خارجه روسيه تعهد کشورش را برای تامين نياز به سوخت اتمی جمهوری اسلامی اعلام کرد؛ اما به گفته خبرگزاری ايتارتاس، سخنگو گفت که تحويل سوخت پس از آن صورت می گيرد که ايران قراردادی با روسيه امضاء کند و متعهد شود که پسمانده سوخت هسته ای به جا مانده را به روسيه پس دهد.

آخرين اظهارات مقامات روسی در تضاد با چيزی است که تونی بلر، نخست وزير بريتانيا چهارشنبه اعلام کرد. او گفته بود که پرزيدنت پوتين، در اجلاس سران هشت کشور عمده صنعتی جهان تعهد کرده است که تا زمانی که جمهوری اسلامی فعاليت های هسته ايش را به طور کامل زير نظارت بين المللی قرار نداده است، روسيه فروش سوخت اتمی به ايران را متوقف می کند.

آسوشيتد پرس، 5 ژوئن ‏2003‏-‏06‏-‏05 يکی از سه کشور محور شيطانی از گردونه خارج شد، کشور بعدی کيست؟

وقتی که آخرين اجلاس سران هشت کشور صنعتی سه شنبه گذشته خاتمه يافت، برخی از اين رهبران هنوز مشغول بحث بر سر اين بودند که آيا بيانيه مشترک آنها، به منزله شروع کوبيدن بر طبل جنگ عليه دو کشور ديگر محور شيطانی، يعنی ايران و کره شمالی است؟ همانگونه که قبل از حمله به عراق ديده شد؟

يک مقام آمريکايی در واشنگتن گفت که آری چنين است، ديگر رهبران هشت گفتند که خير، چنين نيست.

www.intellectualconservative.com

4 ژوئن 2003 وقت زيادی باقی نمانده است

از نظر قدرت گيری نظامی جمهوری اسلامی ايران، وقت زيادی برای غرب نمانده که مقابله کند. يا بايد قبل از آن که دير شود دست به اقدام بزنيم، يا با ايران اتمی روبرو خواهيم بود. قصور در نظارت درست بر کره شمالی در دوره تاسف بار رياست جمهوری کلينتون باعث شد تا اکنون در يک بن بست با ديکتاتور مجنون کره شمالی قرار بگيريم.

وزير امور خارجه روسيه با قيافه حق به جانب اعلام کرد که روسيه، مجبورنيست به هيچکس در مورد معاملات اتمی اش با ايران توضيح دهد؛ وی، هرگونه انتقاد از اين معاملات را مردود و بی ربط دانست.

ظاهراً مامورين سابق سازمان امنيت شوروی که اينک رئيس جمهور روسيه و صاحب مقامات ديگر آن کشور هستند هنوز نفهميده اند که خرس روسی، اخته شده است و روز های خوش ابرقدرتی آنها به سر آمده است.

جالب اينجاست که اين به اصطلاح متحدين، از زمان جنگ عراق تاکنون، به اندازه سرسوزنی تغيير نکرده اند.

بدبخت کشور هايی مثل روسيه، فرانسه و آلمان که هنوز نفهميده اند از فروش روحشان، هيچ منفعتی از معامله هايی که کرده اند گيرشان نخواهد آمد.

تا وقتی که دولت آمريکا متعهد به جنگ عليه تروريسم باقی بماند، و تا زمانی که اين رئيس جمهور بر سر کار باشد، ايران تبديل به قدرت اتمی نخواهد شد.

لازم نيست به ايران حمله نظامی شود. صرفاً لازم است که با قاطعيت و قدرت تمام، نيروگاه های اتمی اش را، قبل از آن که فعال شوند نابود کنيم.

XS
SM
MD
LG