لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۸

آيت الله علی خامنه ای: هر گونه حمله نظامی عليه ايران به منزله خودکشی خواهد بود - 2003-06-04


در حالی که تنشها بين واشنگتن و تهران بر سر مسائل ِ چندی شدت می يابد، آيت الله علی خامنه ای، رهبر مذهبی رژيم جمهوری اسلامی هشدار داده است که هر گونه حمله نظامی عليه ايران به منزله «خودکشی متجاوز خواهد بود».

خامنه ای امروز به مناسبت چهاردهمين سالروز مرگ آيت الله روح الله خمينی، رهبر انقلاب اسلامی، به چندين هزار نفر از طرفداران او گفت ايران خواهان جنگ با هيچ کشوری نيست.

خامنه ای در اظهارات خود در مقبره آيت الله خمينی در جنوب تهران تأکيد کرد که مردم ايران در برابر خطر حمله به جمهوری اسلامی قيام خواهند کرد. جمعيت هم با شعارهای « مرگ بر آمريکا» و « جان ما فدای رهبر» به اظهارات خامنه ای واکنش ابراز می کردند.

آمريکا اخيراً ايران را به دادن پناه و پايگاه به تروريستها و مداخله در امور داخلی عراق و پيگيری برنامه تسليحات هسته ای متهم ساخته است.

خامنه ای اتهاماتی را که آمريکا عليه رژيم جمهوری اسلامی در ارتباط با پناه يافتن تروريستها در داخل خاک ايران عنوان می کند « دروغ های بيشرمانه» خواند. وی همچنين در پاسخ به هشدارهای آمريکا به رژيم ايران که عليه دخالت در عراق زنهار داده است گفت ايران در مورد اشغال خاک عراق توسط آمريکا نگران است.

هفته پيش پرزيدنت بوش گفت دليلی ندارد که کسی فکر کند که آمريکا قصد دارد عليه ايران نيروی نظامی به کار ببرد و گفت که اين گونه گزارشها « حدس و شايعه محض» است.

XS
SM
MD
LG