لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۲

مظنون به بمب گزاری المپيک سال ١٩٩٦ دستگير شد - 2003-06-01


مقامات ايالات متحده آمريکا مردی را که مظنون به بمب گزاری المپيک سال ١٩٩٦ ميلادی در آتلانتا – ايالت جورجيا – بود، دستگير کرده اند. وزارت دادگستری آمريکا می گويد اريک رودلف روز شنبه در ايالت کارولينای شمالی توقيف شد. در بيانيه ای که به اين مناسبت انتشار يافت جان اشکرافت وزير دادگستری آمريکا گفت دستگيری آقای رودلف رساننده اين پيام است که ايالات متحده آمريکا هرگز دنبال کردن و بدام انداختن تروريستها را متوقف نخواهد کرد. چه تروريستهای داخلی باشند و چه خارجی.

مقامات مسؤول بر اين باورند که آقای رودلف در مراسم پر ازدحام صد سالگی المپيک، در طی جشنهای المپيک تابستانی سال ١٩٩٦ يک بمب را در کوله پشتی خود جا سازی کرده و در نتيجه انفجار بمب يک نفر را کشت و بيش از صد نفر ديگر را زخمی کرد. پليس و ماًموران اف. بی. ای. سالها در جستجوی آقای رودلف در کوهستانهای ايالت کارولينای شمالی بودند.

مقامات آمريکائی ميخواهند مطمئن شوند اريک رودولف ، مردی که ديروز پس از پنج سال گريز از قانون، در ايالت کارولينای شمالی به ظّن عمليات تروريستی توقيف شد ، از کمک ديگران هم برخوردار بوده است يا نه . ماموران اف. بی. آی. اين احتمال را بررسی ميکنند که سکنه اطراف شهر کوچک مورفی، ممکن است به آقای رودلف کمک کرده باشند. اريک رودولف همچنين در بمب گذاری در يک کلينيک سقط جنين و يک باشگاه محل تفريح هم جنس بازان در آتلانتا، و يک کلينيک ديگر سقط جنين در بيرمنگهام ِ آلاباما، مورد ظّن است. يک پليس محلی در شهر مورفی، ديروز اين مرد را که گفته ميشود افراطی دست راستی است، تصادفا حين گشت های معمول و متداول توقيف کرد . وی زباله دان يک فروشگاه مواد غذائی را ميگشت که توجه پليس را بخود جلب کرد.

XS
SM
MD
LG