لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۱

بوش: آمريکا و روسيه برای جلوگيری از دسترسی ايران  به تسليحات اتمی همکاری  ميکنند - 2003-06-01


پرزيدنت بوش ميگويد آمريکا و روسيه برای جلوگيری از دسترسی ايران به تسليحات اتمی با يکديگر همکاری ميکنند. پرزيدنت بوش در صحبت های امروز خود با خبرنگاران در سنت پيترز بورگ گفت وی و ولاديمير پوتين رئيس جمهور روسيه هر دو، از ايران ميخواهند که به تعهدات خود در پيمان منع گسترش تسليحات اتمی کاملا عمل کند. آقای پوتين نيز به خبرنگاران گفت روسيه و آمريکا ، هردو نگران اين مسئله هستند، و برای حل آن، به همکاری با يکديگر ادامه ميدهند.

رهبر روسيه همچنين گفت مواضع روسيه و آمريکا در مورد مسائل اتمی، از آنچه مشهود است ، بيشتر به هم نزديک است. مقامات آمريکائی ايران را به اقدام برای توليد تسليحات اتمی متهم کرده اند و به روسيه فشار وارد ميکنند تا همکاری خود را با برنامه های اتمی ايران متوقف کند. تهران تاکيد کرده است که نيّت برنامه های اتمی اش صلح آميز است، و روسيه ميگويد کمک هايش به ايران در جهت توليد تسليحات اتمی در ايران نيست. پرزيدنت بوش امروز گفت وی مايل است روسيه و آمريکا با همکاری يکديگر، و همراه با سازمان بين المللی انرژی اتمی ترتيبی بدهند که ايران دست به توليد تسليحات اتمی نزند.

محمد البرادعی رئيس سازمان بين المللی انرژی اتمی روز جمعه گفته بود وی هنوز نمی تواند بگويد برنامه های اتمی ايران صلح آميز است، يا نيت آن توليد تسليحات اتمی است. آقای البرادعی گفت بازرسان آن سازمان قرار است ماه آينده گزارش اقدامات جاری در ايران را عرضه کنند.

XS
SM
MD
LG