لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۸

شرکت تيم تکواندو زنان ايران در مسابقات بين المللی آزاد تکواندو در اتريش - 2003-05-31


مسابقات بين المللی آزاد تکواندو زنان امروز (شنبه) با شرکت 17 تيم از کشورهای مختلف دنيا در شهر ليتسن واقع در استان گراتس اتريش آغاز شد. در اولين روز اين مسابقات ريحانه زين العابدينی از تيم ايران با نتيجه شش بر پنج بر حريف قدر آلمانی پيروز شد.

در اين مسابقات که در ده وزن به مدت دو روز برگزار می شود، تيم زنان ايران با چهار ورزشکار در وزنهای اول، ششم، هفتم و هشتم شرکت دارد.

در اين دوره از مسابقات آزاد 17 تيم از کشور آلمان، اتريش، ايران، هلند، مجارستان، لوکزامبورک، اکراين، گرجستان، سوئد، بوسنی، کرواسی، يوگسلاوی، فرانسه، بلژيک، و فنلاند شرکت دارند.

مليحه بکائول سرپرست تيم تکواندو زنان ايران در گفت و گو با خبرگزاری "ايرنا" در وين گفت که تيم تکواندو زنان در اين مسابقات بين المللی به قهرمانی و مدال طلا فکر می کند.

وی اظهار داشت: هدف ما از شرکت در اين مسابقات کسب سهميه بازيهای المپيک آتن در سال 2004، آشنايی با حريفان کشورهای خارجی و بالا بردن آمادگی تيم است.

وی با اشاره به اينکه اين مسابقات برای اعضای شرکت کننده اولين تجربه خارجی است، افزود که اين مسابقات در واقع يک ارزيابی از تيم زنان است. وی در باره شرکت زنان در مسابقات گفت که يکی از مشکلات ما در مسابقات برون مرزی اين است که هنوز پوشش و حجاب ما در کشورهای غربی جا نيفتاده است و رفع اين مشکل نياز به حضور بيشتر زنان در مسابقات خارجی دارد.

بکائول، اظهار داشت که در سالهای اخير گام های بسيار خوبی برای ورزش تکواندو زنان برداشته شد، اما هنوز با جايگاه مطلوب فاصله زيادی داريم. وی افزود: "زنان ايران استعداد و توانايی زيادی دارند و افزايش اعتبارات و شرکت بيشتر زنان در مسابقات خارجی می تواند استعدادهای کشور را شکوفا کند."

XS
SM
MD
LG