لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۶

آموزش عالی در آمريکا ۵ ، فرم درخواست - 2003-05-31


گزارش شماره پنج

فرم درخواست ورود

در گزارشات قبلی اشاره شد که چگونه ميتوان با مراکز مشاوره آموزشی تماس گرفت. به علاوه در مورد دستور العمل های جديد برای ورود به آمريکا و تحصيل در اين کشور نيزتوضيحاتی داده شد.

چنانچه شما داوطلب ادامه تحصيل درآمريکا هستيد بايد قبل از هر اقدام ديگر، دانشگاه ها و ياکالج های مورد نظرتان را انتخاب کنيد.

برای اطمينان به کسب قبولی از يک دانشگاه يا کالج آمريکا ئی مناسب است که به بيش از يک دانشگاه و يا کالج در خواست ورودی داده شود. مديران امور دانشجويان خارجی ميگويند که داوطلبان بايد اقلاً از سه دانشگاه درخواست پذيرش کنند.

در مرحله اول، شما بايداز دانشگاه ها و کالج های مورد نظرتان تقاضای پذيرش کنيد. تکميل برگ درخواست ورود برای همه مؤسسات عالی ضرورری است. شما بايد تقاضا ی برگ درخواست ورود را اقلاً دوسال قبل از تاريخ ورود ارسال داريد.

هر دانشگاه و يا کالج يک اداره پذيرش دارد و آدرس آن اداره در کاتالوگ دانشگاه يافت ميشود. کاتالوگ دانشگاه شامل کليه اطلاعات مربوط به دانشگاه است. در ضمن شما ميتوانيد اطلاعات مربوط به دانشگاه را در جايگاه انترنتی دانشگاه نيز ملاحظه کنيد.

به عنوان نمونه، دانشگاه ايالتی اوهايو برگ در خواست ورود برای دانشجويان خارجی را از طريق جايگاه انترنتی خود ارائه ميدهد. داوطلب ورود به اين دانشگاه ميتواند سؤالات طرح شده در برگ درخواست را که در جايگاه انترنتی است تکميل کرده و از طريق پست الکترونيکی به دانشگاه ارسال دارد.

در غير اين صورت ميتوانيد برگ درخواست رااوّل چاپ کنيد و سپس تکميل کرده و از طريق پست معمولی به دانشگاه ارسال داريد.

بعلاوه شما ميتوانيد از طريق کامپوتر از دانشگاه تقاضاکنيد برگ درخواست ورود با پست برايتان فرستاده شود. اگر دسترسی به کامپوتر نداريد تقاضای پذيرش را از طريق نامه به آدرسی که در کاتالوگ دانشگاه ذکر شده ارسال کنيد.

در نامه تقاضای خود روشن کنيد که شما دانشجوی خارجی هستيد و نياز به فرم های مربوط به دانشجويان خارجی را داريد. نامه را ساده و روشن بنويسيد.

مدارس و دوره هائی را که تکميل کرده ايد در نامه ذکر کنيد. توضيح دهيد که برای ادامه تحصيل چه رشته و چه مدرکی مورد نظرتان است. به علاوه ياد آور شويد که در چه تاريخی مايليد تحصيل خود را شروع کنيد.

دانشگاها برگ درخواست ورود برای همه داوطلبان ارسال ميدارند. پذيرش را تکميل کنيد و به دانشگاه پس بفرستيد. سپس حوصله به خرج دهيد تا دانشگاه تصميم خود را در موردتقاضای شما اعلام دارد.

« ادامه دارد »

XS
SM
MD
LG