لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۲

کمال  خرازی: مظنونين  القاعده  که  در بازداشت  دولت ايران هستند در حمله تروريستی رياض نقش نداشته اند - 2003-05-30


تهران اصرار بر آن دارد که عمال توقيف شده القاعده در ايران مسئول حملات انتحاری دازدهم مه در عربستان سعودی نيستند .

کمال خرازی، وزير امور خارجه ايران امروز به خبرنگاران گفت مظنونين القاعده که در بازداشت دولت اند پيش از دوازدهم مه توقيف شدند و نمی توانسته اند در نقشه کشی و اجرای يک رشته بمب گذاريهائی که به کشته شدن ٣۴ نفر از جمله هشت آمريکائی منجر شد دست داشته باشند. آقای خرازی مظنونين به عمليات تروريستی را معرفی نکرد و نگفت که آنها در القاعده چه نقشی داشته اند.

وزير امور خارجه ايران همچنين گفت کشورهای ديگری که در مورد فراريان القاعده در ايران اطلاعاتی دارند بايد مسئولان امور در تهران را با خبر سازند تا بتوان افراد مورد ظن را به سرعت دستگير کرد.

آقای خرازی اين نظرات را در پاسخ به اتهاماتی مطرح ساخت که تقريبا ً همه روزه توسط مقامات دولت بوش عليه تهران در مورد پناه دادن به اعضای ارشد شبکه تروريستی القاعده ابراز ميشود.

دانلد رامسفلد، وزير دفاع آمريکا روز پنجشنبه گفت وی از هيچ گونه برنامه ای خبر ندارد که از اقدام نظامی آمريکا عليه ايران حکايت داشته باشد. وزير دفاع آمريکا همچنين اتهامی را تکرار کرد که از پخش برنامه های راديوئی توسط تهران برای تحريک مخالفان عراقی عليه نيروهای ائتلاف در عراق حکايت دارد. ايران اين اتهام را رد کرده است.

کاخ سفيد جلسه ای را که قرار بود در سطحی عالی برای تصميم گيری در مورد سياست های مرتبط با ايران در اوايل هفته برگزار شود ، به تعليق انداخته است. هنوز تاريخ جديدی برای چنين جلسه ای در نظر گرفته نشده است.

XS
SM
MD
LG