لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۸

آ ث ميلان قهرمان فوتبال باشگاه های اروپا - 2003-05-29


در ديدار پايانی مسابقات جام قهرمانی باشگاه های اروپا UEFA ، تيم فوتبال آ ث ميلان با نتيجه ۳ بر۲ تيم يوونتوس را بعد از مساوی در وقت قانونی، در ضربات پنالتی شکست داد و برای ششمين بار فاتح اين جام و قهرمان فوتبال باشگاه های اروپا شد.

اين اولين بار در تاريخ جام قهرمانی باشگاه های اروپا است که ۲ تيم از ايتاليا در مسابقه فينال به مصاف هم رفته اند. در اين بازی تعداد شانسهای گل زدن بسيار اندک بود، و شايد بدترين مسابقه فينال بعد از برد تيم ستاره سرخ بلگراد از تيم المپيک مارسی، در مسابقه ای بدون گل و با زدن پنالتی های بيشتر در سال ۱۹۹۱ بود.

پس از ۱-۱شدن در ضربات پنالتی چهار ضربه بثمر نرسيد، تا اينکه آلساندرو نستا تيم ميلان را به نتيجه ۲ بر ۱ رساند. آلساندرو دل پيئرو که در طی طول مسابقه بازی درخشانی از خود نشان نداده بود، بازی را با زدن ضربه پنالتی خود به تساوی ۲ -۲ کشاند.

اما آندری شوِچنکو با کنترل بر اعصاب خود ضربه نهائی بازی را با استادی به گل پيروزی برای تيم آ ث ميلان به ثبت رساند.

شوِچنکو گفت: در آن لحظه تمام سعی من بر آن بود که بر اعصاب خويش مستولی باشم. وی افزود: برای من، اين بزرگترين جايزه ای است که امکان بردنش را داشتم. وی همچنين اضافه کرد که، مجروح شدنم در اول فصل ممکن بود که مصيبت بار باشد، اما در پايان همانطور که شاهد بوديد، توانستم که باعث افتخار شوم.

XS
SM
MD
LG