لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۹

تيم ملی فوتسال ايران به عنوان تيم برتر سال۲۰۰۲ آسيا معرفی شد - 2003-05-28


تيم ملی فوتسال ايران از سوی کنفدراسيون فوتبال آسيا به عنوان تيم برتر سال ۲۰۰۲ آسيا معرفی شد.

به گزارش ايرنا، کنفدراسيون فوتبال آسيا امروز (چهارشنبه) با اعلام اين خبر افزود: تيم ملی فوتسال ايران مقام نخست را در رده بندی سال ۲۰۰۲ تيم های برتر آسيايی به خود اختصاص داده است.

اين کنفدراسيون گفت: تيم ملی فوتسال ايران از سال ۱۹۹۹ بطور مداوم همه ساله، مقام اول مسابقات قهرمانی فوتسال آسيا را کسب کرده است.

کنفدراسيون فوتبال آسيا زمان مراسم اهدا جوايز به تيم های برتر مسابقات قهرمانی فوتسال را در ۴ ژوئن (۱۴ خرداد ماه) و مکان آن را شهر "سايتاما" ژاپن ذکر کرد.

فوتسال ايران تاکنون توانسته با اقتدار کامل چهار عنوان قهرمانی را از چهار دوره رقابتهای قهرمانی آسيا بدست آورد. بازيکنان ايرانی ۲۵ بار در چهار دوره قهرمانی فوتسال آسيا به ميدان رفته اند که در مجموع با کسب ۲۵ پيروزی در مقابل دريافت ۳۷ گل موفق شده اند ۳۰۴ بار دروازه حريفان را بگشايند.

تيم فوتسال ايران در درخشان ترين نتايج خود ۳۶ بر صفر و ۲۸ بر صفر برابر سنگاپور، ۲۲ بر صفر مقابل ماکائو و ۱۷ بر صفر برابر مالزی به پيروزی رسيده هر چند نبايد پيروزيهای ۹ بر۳ ، ۹ بر ۱ و ۷ بر ۴ مقابل کره جنوبی، ۵ بر۲ ، ۶ بر ۲ ، ۸ بر۴ و ۶ بر صفر برابر ژاپن، ۱۸ بر ۲ مقابل کويت، ۶ بر ۴، ۵ بر صفر و ۹ بر صفر برابر ازبکستان را نيز ناديده گرفت.

XS
SM
MD
LG