لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۱

رد درخواست صدور گواهينامه يک زن مسلمان - 2003-05-28


يک زن مسلمان مقيم ايالت فلوريدای آمريکا، به نام سلطانه فريمَن، که می خواهد گواهينامه رانندگی بگيرد از دادگاه خواسته است که وی را به خاطر مسلمان بودنش از مقررات صدور گواهينامه آمريکائی مستثنی بداند و بگذارد او صورتش را در عکسی که بايد روی گواهينامه اش الصاق شود کاملا ً بپوشاند و فقط چشمهايش در عکس پيدا باشد.

وی می گويد قوانين راهنمائی و رانندگی آمريکا با اعتقادات دينی او منافات دارد و هتک حرمت نسبت به قرآن محسوب می شود و ملزم ساختن او به گرفتن عکسی که صورت او را نشان بدهد به منزل نقض آزادی اوست.

گواهينامه رانندگی در آمريکا کارت شناسائی ملی برای هر يک از اتباع آمريکا و نيز خارجيان مقيم آمريکا محسوب می شود و مقامات ايالت فلوريدا می گويند اين مقررات به دلايل امنيت اجتماعی اجرا می شود و اين زن مسلمانِ ۳۵ ساله نبايد از اين مقررات به بهانه های مذهبی مستثنی بشود.

ايالت فلوريدا قبلا ً به اين زن مسلمان اجازه داده بود گواهينامه رانندگی اش دارای عکسی گرفته شده با مقعنه باشد اما پس از حملات تروريستی يازدهم ماه سپتامبر ۲۰۰۱ و تقلب هائی که در تهيه گواهينامه های رانندگی شده بود استثنا در مورد اين خانم را فسخ کرد ولی با اين حال دادگاه اجازه داده است وی حرف خود را بزند و حتی کارشناسان مسائل اسلامی را به دادگاه احضار کند.

XS
SM
MD
LG