لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۵

آمريکا: پاسخ ايران در باره تروريسم و سلاح های هسته ای کافی نيست - 2003-05-27


آمريکا می گويد پاسخ ايران را در مورد مسئله تروريسم و سلاح های هسته ای کافی نميداند.

آری فلايشر، سخنگوی کاخ سفيد، امروز گفت واشنگتن به ايران فشار می آورد تا به پشتيبانی خود از تروريسم پايان بدهد و از جمله از پناه دادن به تروريستهای القاعده در داخل خاک ايران خودداری کند.

مقامات آمريکا می گويند اطلاعاتی که سازمانهای اطلاعاتی و جاسوسی آمريکا به دست آورده اند نشان می دهد که عُمال القاعده که در ايران پنهان شده اند در طرح نقشه بمب گذاری های اخير درعربستان سعودی دست داشتند. ديروز سخنگوی وزارت امور خارجه ايران گفت بازداشت عده ای از اعضای سازمان تروريستی القاعده در ايران نشان می دهد که ايران نسبت به مبارزه عليه تروريسم متعهد است.

آقای فلايشر همچنين اظهارات ايران را داير بر اينکه برنامه انرژی هسته ای ايران برای مقاصد صلح جويانه است رد کرد و گفت واشنگتن در مورد کشوری چون ايران که در دريای نفت و گاز طبيعی غوطه می خورد ولی در عين حال می کوشد به انرژی هسته ای دست يابد کماکان نگران است.

ضمنا ً کالين پاول، وزير امور خارجه آمريکا، می گويد سياست آمريکا در برابر ايران تغيير نکرده است و واشنگتن به تماس با جمهوری اسلامی ادامه خواهد داد. کاخ سفيد همچنين گزارش های رسانه های خبری را که گفته اند سياستگزاران ارشد آمريکا قرار است سه شنبه، امروز، در کاخ سفيد تشکيل جلسه بدهند تا درباره سياست درازمدت آمريکا در قبال مسئله ايران تصميم بگيرند، تکذيب کرد.

XS
SM
MD
LG