لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۲

اعتصاب غذای يک ايرانی به عنوان اعتراض نسبت به تصميم وزارت کشور بريتانيا دائر بر رد درخواست پناهندگی سياسی وی - 2003-05-27


يک ايرانی به نام عباس امينی که به بريتانيا پناهنده شده به عنوان اعتراض نسبت به تصميم وزارت کشور بريتانيا دائر بر رد درخواست پناهندگی سياسی وی، از يک هفته پيش اعتصاب غذا کرده و پلکهای چشمان، گوشها و دهان خود را دوخته است تا چيزی نبيند و نشنود.

اين پناهنده ايرانی می گويد از آن بيم دارد که اگر او را به ايران برگردانند در آنجا مورد شکنجه مأموران سازمان های اطلاعاتی جمهوری اسلامی قرار بگيرد. پناهجوی ايرانی تهديد کرده است که اگر مقامات انگليسی بکوشند به زور به او غذا بخورانند، وی خود را خواهد کشت.

آقای امينی دو سال پيش از ايران فرار کرد و به بريتانيا رفت و اکنون در شهر ناتينگهام در مرکز انگلستان زندگی می کند. وی گفته است که برای اين به انگلستان رفته است که يک وجب خاک خدا پيدا کند که در آنجا در آرامش و آزادی زندگی کند. پزشکان به آقای امينی هشدار داده اند که وضع مزاجی او به سرعت به وخامت می گرايد اما او ميداند که عواقب کارش چه خواهد بود و خود را روانا ً برای آن آماده کرده است.

XS
SM
MD
LG