لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۶

ژنرال ريچارد مايرز: شکی نيست که ايران بعضی از اعضاء القاعده را در اختيار دارد - 2003-05-27


دولت آمريکا در حاليکه در ارتباط با تروريستهای القاعده در ايران به فشار خود به آن کشور ادامه ميدهد، بار ديگر گفت که تهران به اعضای شبکه تروريستی القاعده پناه می دهد.

ژنرال ريچارد مايرز، رئيس ستاد مشترک نيروهای مسلح امريکا روز دو شنبه گفت شکی نيست که ايران بعضی از اعضاء القاعده را در اختيار دارد . وی در حاليکه اتهامات جاری عليه ايران را تکرار می کرد گفت عوامل ايران تلاش می کنند تا ثبات عراق را برهم بزنند. و در حال حاضر بخشی از نيرو های تحت حمايت ايران و سازمانهای مورد پشتيبانی آن کشور در عراق کوشش دارند تا از طريق نفوذ در رويدادهای روزانه در عراق، به نيرو های ائتلافی تحت رهبری آمريکا ضربه وارد سازند.

در حاليکه ايران مکرراً اتهامات وارده از سوی آمريکا را رد می کند، ولی آمريکا تقريباً همه روزه اتهامات ياد شده را همچنان عليه ايران اعلام می کند.

حميد رضا آصفی، سخنگوی وزارت امور خارجه ايران می گويد، دستگيری اعضای القاعده درکشور وی ثابت می کند که ايران برای جنگ عليه اين شبکه مصمم است. وی اضافه کرد که، افرادی را که ايران از شبکه القاعده تا بحال دستگير کرده است، هيچيک از آنان جزء مقامات ارشد القاعده نبودند.

روزنامه نيورک تايمز روز دوشنبه نوشت، دولت آمريکا از ايران خواسته است تا آن دسته از عوامل القاعده را که ازداخل خاک ايران سرگرم فعاليت های تروريستی هستند به آن کشور تحويل دهد.

مقامات رسمی آمريکا می گويند، گزارش های منابع اطلاعاتی آن کشور اشاره دارد که در انفجارهای تروريستی دوازدهم ماه مه در عربستان سعودی، عوامل القاعده که درايران هستند، دست داشتند.

دانلد رامسفلد، وزير دفاع آمريکا در هفته گذشته گفت جای شکی وجود ندارد که رهبران ارشد القاعده در ايران به سر می برند.

XS
SM
MD
LG