لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۰

شمار  رسمی  تلفات  زلزله  الجزاير  به  ١٧٠٠  نفر رسيده است - 2003-05-23


شمار رسمی تلفات زلزله الجزاير به ١٧٠٠ نفر رسيده است اما انتظار ميرود اين رقم بازهم افزايش يابد. زلزله روز چهارشنبه که بخش ساحلی الجزاير در دريای مديترانه را تکان داد، بيش از ٧٦٠٠ مجروح بجای گذاشته است.

بسياری ديگر نيز ناپديد شده اند که ممکن است زير ويرانه ها باشند. ديشب برای سومين شب متوالی هزاران نفر ازبيم فروريختن ساختمانهای آسيب ديده در جريان وقوع پس زلزله ها، خارج از خانه های خود و در محوطه های سرباز خوابيدند. کشورها و سازمانهای امدادگر از گوشه و کنار جهان علاوه بر اعزام امدادگران و کادر خدمات درمانی، مايحتاج اوليه را نيز روانه الجزاير ساخته اند.

نور الدين يزيد زرهونی، وزير کشور الجزاير می گويد اين اعداد و ارقام هنوز جنبه نهائی ندارد. وی می گويد سرنوشت کسانی که در زير آوار مدفون شده اند هنوز نامعلوم است. گزارشها حاکيست که فعاليت مأموران امداد و نجات در ناحيه زلزله زده ساحل دريای مديترانه کماکان ادامه دارد.

امدادگران يك كودك ١٨ ماهه را در پنجاه كيلومتری خاور پايتخت به همين نحو نجات دادند. امداد برای زلزله زدگان الجزاير از سراسر جهان سرازير شده است.

برخی از کشورها از جمله آلمان و فرانسه ، تجهيزات و تيمهای آموزش ديده مخصوص را برای ياری رساندن به مأموران الجزايری به نقاط زلزله زده اعزام داشته اند. پرزيدنت بوش رئيس جمهور آمريکا نيز ضمن ارسال تسليت و دلداری ، آمادگی آمريکا را برای کمکهای امداد و نجات اعلام کرده است.

شدت زلزله كه چهارشنبه شب نزديك كرانه های دريای مديترانه در الجزاير رخ داد شش و هشت دهم درجه ريشتر بود.

XS
SM
MD
LG