لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۸

تدابير شديد امنيتی در سراسر آمريکا به مورد اجرا گذاشته شد - 2003-05-21


مقامات آمريکائی مقرر داشته اند که متعاقب اعلام حالت « بيدار باش» در سرتا سر آمريکا ، اقدامات و تمهيدات امنيتی در فرود گاهها در اطراف پل ها و ساير هدفهای احتمالی تروريستها، افزايش يابد. وزارت امنيت داخلی آمريکا روز سه شنبه ميزان مراقبتهای امنيتی را يک درجه افزايش داد و پس از بالا ترين ميزان مراقبتی در درجه دوم اهميت قرار داد.

در ايالت نيويورک، نيروهای گارد ملی برای حفاظت از متروها و پلهای بزرگ شهر نيويورک و ديگر شهرهای آن ايالت بسيج شده اند. در ايالت کاليفرنيا، پليس به جای کشيکهای هشت ساعته، روزانه مدت ۱۲ ساعت کار می کنند. در شهر واشنگتن، پايتخت آمريکا، سازمان فدرال هواپيمائی کشوری آمريکا در نظر دارد پرواز هواپيماها را بر فراز شهر محدود کند.

ديروز تام ريج، وزير امنيت داخلی آمريکا، گفت سازمانهای اطلاعاتی آمريکا معتقدند که شبکه تروريستی القاعده در سراسر جهان وارد يک دوره عمليات تازه شده که ممکن است شامل حملاتی در داخل آمريکا نيز باشد.

روز چهار شنبه، پرزيدنت بوش رئيس جمهور آمريکا اعلام کرد که باوجود اجباری که برای افزايش مراقبتهای امنيتی بوجود آمده است، آمريکا در جنگ خود با تروريسم در راه پيروزی گام بر ميدارد. علت افزايش مراقبتهای امنيتی اخير آمريکا ، دريافت اطلاعاتی است که القاعده ، ممکنست درصدد انجام حملات جديدی در خاک آمريکا بر آمده باشد.

XS
SM
MD
LG