لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۲۶

ايران ادعاهای آمريکا در مورد پناه دادن به اعضای القاعده را تکذيب کرد - 2003-05-21


ايران اتهاماتی را که آمريکا در مورد پناه يافتن تروريستهای القاعده در ايران عنوان کرده تکذيب کرده است.

يک سخنگوی دولت ايران امروز گفت اظهارات دونالد رامسفلد، وزير دفاع آمريکا، که گفته است عُمال سازمان تروريستی القاعده در ايران پنهان شده اند بی اساس است.

آقای رامسفلد صريحا ً به خبرنگاران گفته است که عمال القاعده که در ايران پايگاه دارند در بمب گذاری های انتحاری هفته گذشته در رياض، پايتخت عربستان سعودی دست داشتند. آقای رامسفلد می گويد اطلاعاتی که در مورد ارتباط رژيم ايران با تروريستهای القاعده دارد بوسيله سازمانهای اطلاعاتی و جاسوسی به دست آمده است اما وارد جزئيات امر نشد و فقط به کشورهائی که به تروريستها پناه و پايگاه می دهند هشدار داد و گفت اينگونه کشورها با اين کار خود، در واقع به عنوان تروريست عمل می کنند.

در اين ميان روزنامه لس آنجلس تايمز گزارش می کند که آمريکا گفتگوی خود را با ايران تا مدت نامعلومی قطع کرده است. اين روزنامه به نقل از مقامات آمريکا گزارش کرده است که قرار بود امروز در ژنو، در کشور سوئيس بين نمايندگان آمريکا و ايران برای گفتگو درباره افغانستان ديداری صورت بگيرد اما در پی بمب گذاری های رياض، اين ديدار لغو شد.

مقامات آمريکا می گويند چون آمريکا با ايران روابطی ندارد از طريق دولت بريتانيا هشدارهای شديد ديگری درمورد القاعده به دولت ايران خواهد داد.

XS
SM
MD
LG