لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۰

بحران بيماری سارز بار ديگر در تايوان بالا گرفت - 2003-05-18


بحران بيماری سارز بار ديگر در تايوان بالا گرفت. مقامات مسئول برای دومين روز پياپی افزايش بی سابقه ای را در بروز موارد جديدی از اين بيماری گزارش کردند. مسئولان بهداشت تايوان ديروز (يکشنبه) چهار مورد مرگ و ۳۶ مورد از ابتلای و ۴ تلفات جديد ناشی از اين بيماری را گزارش دادند که بيشترين رقم طی يکروز محسوب می شود.

چين فقط دو مورد مرگ در اثر ابتلا به بيماری سارز را گزارش کرد که، از بيستم ماه آوريل وقتی دولت دستور داد تعداد واقعی تلفات و ابتلا مربوط به سارز گزارش شود، کمترين رقرم تلفات بوده است. در چين ۲۸ نفر جديدا به سارز مبتلا شده اند.

هنگ کنگ نيز امروز اعلام داشت که ويروس سارز چهارنفر ديگر را به هلاکت رسانيد و سه نفر ديگر را مبتلا ساخته است. اين ۱۵ امين روز متوالی است که تعداد تلفات بيماری سارز در هنگ کنگ رقم واحدی گزارش می شود. در سنگاپور نيز که بمدت ۲۰ روز متوالی گزارش می شد که هيچ موردی از سارز نداشته اند، نخستين مورد از اين بيماری بچشم خود و اميد اين کشور برای آنکه از فهرست سازمان بهداشت جهانی حذف شود را از بين برد. اپيدمی بيماری سارز تاکنون ۷۸۰۰ نفر را مبتلا ساخته و در سراسر جهان ۶۲۳ نفر را به هلاکت رسانيده است. بيشتر اين تلفات در چين، که اولين موارد سارز از آنجا شايع شد، بوده است. تعداد تلفات در هنگ کنگ نيز در مرتبه دوم قرار دارد.

در کنفرانس ده روزه مجمع بهداشت جهانی که روز دوشنبه در شهر ژنو در سوئيس انجام می گيرد گفته می شود که مسئله سارز يکی از موضوعات داغ مورد بحث اين مجمع خواهد بود.

XS
SM
MD
LG