لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۸

لايحه سنای ايالات متحده برای تشکيل يک حکومت دموکراتيک و غير مذهبی درايران - 2003-05-17


Iran Democracy Act to be introduced at News Conference by Sen. Sam. Brownback, And Sen. John Cornyn

سنای آمريکا، واشينگتن

سناتورهای آمريکايی "سام براون بک" و "جان کورنين" روز دوشنبه آينده در يک کنفرانس مطبوعاتی، به همراهی گروهی از ايرانيان در تبعيد "لايحه دموکراسی برای ايران" را مطرح خواهند کرد. اين کنفرانس مطبوعاتی در ساعت يک پس از نيمروز بوقت واشنگتن در محل ساختمان کنگره تشکيل خواهد شد.

سناتور" براون بک" می گويد ايالات متحده آمريکا بايد از پشتيبانی معنوی و سياسی برای بر قراری دموکراسی درايران دريغ نورزد. اين مسئله در چهار چوب عملی آن به اين مفهوم است که هر نوع گفتگو با کسانی که خود را اصلاح طلب مينامند، به دست فراموشی سپرده شود. اصلاح طلبانی که طی هفت سال گذشته که قدرت را در دست داشتند، سيستم موجود را اصلاح نکردند. اينها همان باصطلاح اصلاح طلبانی هستند که در همين تعطيلات آخر هفته گذشته، رابطه خود را با سازمان تروريستی حزب اله تاًييد کردند.

سناتور "براون بک" می گويد آنچه را که ما اکنون در ايران می بينيم براستی تاريخی است. مردم در مقابل رژيم با روشی که خشونت آميز نيست، مقاومت کرده و با موفقيت دارند آن را از درون تضعيف می کنند.

هدف اين لايحه، تشديد حمايت از تشکيل صلح آميز يک حکومت دموکراتيک و غير مذهبی در ايران است که به رعايت حقوق بشر احترام بگزارد، از حمايت تروريسم دست بردارد و داشتن و استفاده از جنگ افزارهای نابودی همگانی را کنار گزارد.

XS
SM
MD
LG