لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۰

کالين پاول می گويد فکرمی کند که شورای امنيت به سرعت درمورد پايان بخشيدن به تحريمها عليه عراق به توافق خواهد رسيد - 2003-05-16


کالين پاول، وزير امور خارجه آمريکا می گويد فکر می کند که شورای امنيت سازمان ملل متحد به سرعت در مورد پايان بخشيدن به تحريمها عليه عراق به توافق خواهد رسيد. آقای پاول که برای جلب پشتيبانی محافل بين المللی از پيشنهاد آمريکا برای پايان دادن به تحريمها عليه عراق به چند کشور از جمله آلمان، سفر کرده امروز پس از گفتگو با يوشکا فيشر، وزير امور خارجه آلمان در برلن به خبرنگاران گفت که اعضای شورای امنيت قاعدتاً بايد بتوانند طرف چند روز يا يک هفته در مورد قطعنامه آمريکا برای لغو تحريمها عليه عراق توافق حاصل کنند.

پيشتر، آلمان اعلام کرد که از پيشنهاد آمريکا برای پايان دادن به تحريمها عليه عراق پشتيبانی می کند. گرهارد شرودر، صدر اعظم آلمان، پس از ديدار با وزير امور خارجه آمريکا گفت که تحريمها عليه رژيم پيشين عراق ديگر معنی ندارد. مقامات آمريکا اميدوارند شورای امنيت سازمان ملل متحد هفته آينده به نفع اين قطعنامه رأی بدهد. مقامات می گويند ۲۵ مورد تغييری که اعضای شورای امنيت خواستار درج در قطعنامه آمريکا هستند در متن جديد قطعنامه گنجانده شده است.

XS
SM
MD
LG