لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۸

دولت ايران  اتهاماتی را که آمريکا به رژيم ايران وارد کرده  بار ديگر تکذيب کرد - 2003-05-16


دولت ايران اتهاماتی را که آمريکا به رژيم ايران وارد کرده و گفته است که ايران به تروريستهای ااقاعده پناه داده و به توليد سلاح های اتمی پرداخته است بار ديگر تکذيب کرده است. خبرگزاری دولتی ايران به نقل از سخنگوی وزارت امور خارجه ايران گزارش کرده است که ايران در زمينه مبارزه با تروريسم جدی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ايران همچنين اين ادعای ايران را که برنامه انرژی هسته ای ايران برای مقاصد مسالمت آميز است تکرار کرد. در اواسط هفته جاری، دونالد رامزفلد، وزير دفاع آمريکا، گفت مقامات آمريکا می دانند که اعضای ارشد سازمان تروريستی القاعده در ايران هستند اما وارد جزئيات امر نشد. خانم کندوليسا رايس، مشارو امنيت ملی آمريکا، نيز به خبرنگاران گفت که ايران کماکان رفتاری را پيش گرفته است که عميقاً مايه نگرانی است و با مصالح آمريکا تضاد دارد.

پرزيدنت بوش مدتهاست که جمهوری اسلامی ايران را به خاطر آنکه برنامه مشکوکی در راستای تهيه اسلحه نابودی همگانی پيگيری می کند و پيوندهائی که گفته می شود با تروريسم دارد جزئی از يک محور اهريمنی در رديف رژيم سرنگون شده صدام حسين در عراق و رژيم کمونيستی کره شمالی به شمار آورده است.

XS
SM
MD
LG