لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۸

مهدی مهدوی كيا چهاردهمين بازيكن برتر بوندس ليگا - 2003-05-15


بوندس ليگای فصل ۲۰۰۳- ۲۰۰۲ دو هفته ديگر به پايان خط می رسد. اما نگاهی به آمار منتشره توسط نشريه كيكر آلمان در مورد بازيكنان برتر فصل جاری كه در آن نام دو بازيكن ايرانی هم ديده می شود، خالی از لطف نيست.

به گزارش خبرگزاری ورزش ايران (ايپنا) معيار اين رده بندی مجموع تعداد گل های زده و تعداد پاس های ارسالی منجر به گل بازيكنان بوده است.

آيلتون مهاجم برزيلی وردربرمن با ۶ ۲ امتياز (۱۶گل و ۱۰ پاس گل) درصدر قرار دارد. بعد از او به نام هايی چون البر، مارسلينيو، كريستينسن، كوراني، پيزارو، شروث و ... برمی خوريم. در مكان چهاردهم جدول بازيكنان برتر نام مهدی مهدوی كيا به چشم می خورد كه ۲ گل زده و ۱۴ پاس گل نيز ارسال داشته تا با ۱۶امتياز در اين سكو قرار گيرد.

وحيد هاشميان ۲۰ پله پايين تر از هافبك – مهاجم ايرانی هامبورگ در مكان سی و چهارم قرار دارد، او ٩ گل به ثمر رسانده و ۲ پاس گل برای ديگران ساخته و پرداخته كرده است. نكته جالب ديگر اينكه مهدی مهدوی كيا از جمع بازيكنان هامبورگ، در اين جدول بالاترين رتبه را دارد اما وحيد هاشميان بعد از توماس كريستينسن و پل فريرر سومين بازيكن بوخوم در جمع برترين های بوندس ليگا محسوب می شود.

XS
SM
MD
LG