لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۲

راه اندازی سايت زورخانه - 2003-05-14


به گزارش ايسنا، كميته فراملی كردن ورزش زورخانه، فراملی كردن زورخانه را گامی بلند در توسعه و جهانی كردن فرهنگ ايرانی دانسته و در سايت زورخانه آورده است:« در شرايطی كه برای فراملی كردن بعضی از عناصر فرهنگ ايرانی تلاش ميشود، يكی از پديده های شايسته زورخانه است. در اين راستا سه اقدام موازی هم مد نظر است:

۱- ايجاد چند زورخانه زيبا و چشمگير با اجزای معماری اصيل ايرانی و اسلامی در شهرهای بزرگ اروپا كه ظرفيت فعاليتهای فرهنگی از قبيل نمايشگاه، سجده گاه، همايش گاه و غيره را داشته باشد. از سويی مقر انجمن يا فدراسيونهای وابسته به فدراسيون جهانی زورخانه است و از سويی ديگر مركز تجمع علاقمندان به فرهنگ ايرانی و ورزشگاه ايرانيان مقيم آن شهر ميشود.

۲- تشكيل و راه اندازی فدراسيون جهانی زورخانه كه ابتدا با همياری ايرانيان مقيم در شهرهای بزرگ جهان مانند پاريس ، لندن ، فرانكفورت ، مسكو ، رم ، توكيو ، لوس آنجلس و نيويورك صورت ميگيرد و با برنامه ريزی تبديل به يك رشته ورزشی جهانی خواهد شد.

۳- طراحی حركات ورزشی الهام گرفته از حركات زورخانه ای و تدوين مقررات مسابقه به نحوی كه در اجرای آنها متكی به زبان فارسی و مفاهيم عميق فرهنگ ايرانی مشاركت كنند.

آدرس سايت اينترنتی زورخانه: www.zoorkhane.com

XS
SM
MD
LG